Своєчасна діагностика продовжує життя газопроводів!



Як медики досліджують організм людини, так і газовики обстежують газорозподільні мережі Чернігівщини, а це аж 14 тисяч кілометрів. Щодня та за будь-якої погоди, фахівці проходять кілометрові відстані і за допомогою сучасного обладнання перевіряють: місце та глибину закладання газопроводу, герметичність, стан ізоляційного покриття. З початку 2023 року працівники служби комплексно-приладового обстеження АТ «Чернігівгаз» оглянули близько 2 тис. км. газопроводів. На озброєнні у газовиків обладнання європейського зразка: лазерні течешукачі, газоіндикатори та пристрої для контролю стану ізоляційного покриття газопроводів через ґрунт. Сучасне обладнання має велику чутливість, тому дозволяє зафіксувати навіть найменші домішки газу в повітрі.

Під час діагностики фахівці служби комплексно-приладового обстеження АТ «Чернігівгаз» виявили понад 1,5 км пошкоджень ізоляції труб, проте без жодного витоку газу. А це означає, що газопроводи мають надійний антикорозійний захист, який і продовжує життя газових мереж. Старший майстер комплексно-приладового обстеження АТ «Чернігівгаз»Ігор Сивун розповів: «Чим старіший газопровід, тим частіше необхідно проводити його обстеження.На Чернігівщині близько 60% газопроводів виготовлені із сталі, і більша частина з них прокладені під землею. Температурні коливання, вологість не шкодують газогонів. Вони руйнують ізоляцію, викликаючи корозію. Щоб не сталося витоку газу, такі корозійні ушкодження потрібно вчасно виявляти та усувати».

Варто зазначити, що модернізація газових мереж та встановлення нового обладнання, діагностика, обслуговування, поточні й капітальні ремонти, оптимізація та редизайн газових мереж проводяться за кошти, які споживачі сплачують за розподіл (доставку) газу.

Фахівці АТ «Чернігівгаз» активно готуються до нового опалювального сезону та можливих викликів, спричинених діями рф, щоб забезпечити сталий газорозподіл в кожну домівку Чернігівщини під час холодів.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW