На Сумщині перевіряють якість питної водиЗ урахування вимог воєнного часу вже другий рік поспіль фахівці ДУ «Сумський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» проводять щоденний розширений моніторинг якості питної води в населених пунктах області.

Всього за 6 місяців цього року з водогонів відібрано та досліджено 4939 проб питної води на мікробіологічні показники, як потенційних факторів, що можуть при недотриманні певних санітарно – гігієнічних правил викликати гострі інфекційні захворювання. Відхилення від державного стандарту мали 142 проби води на мікробіологічні показники, здебільшого це сільські водогони, а саме: Роменського та Недригайлівського районів – 17 проб, Шосткинський – 13, Охтирський – 22, м. Суми та Сумський район – 13.

На санітарно-хімічні показники із мереж централізованого водозабезпечення області досліджено 3798 проб води цієї категорії, відхилення мали 588 проб(15,4%) за рахунок підвищеного вмісту сполук заліза та каламутності.

Будь – яких ускладнень санітарно – епідемічної ситуації, спалахів інфекційних хвороб, пов’язаних з питною водою, за визначений період, на Сумщині не виявлено.

Щоденний моніторинг якості та безпечності питної води в області триває.

Підписуйтесь на нас у соцмережах:

Telegram https://t.me/sumy0542

Instagram https://www.instagram.com/0542.ua/

Facebook https://www.facebook.com/0542inuaAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW