У Запоріжжі суд виправдав чоловіка, який зберігав в квартирі зброю, що отримав біля цирку в перші дні повномасштабної війниШевченківський районний суд Запоріжжя виправдав чоловіка, якого відправили під суд за незаконне поводження зі зброєю.

Про це повідомляється в реєстрі судових рішень, передає 061.

Згідно з матеріалами справи, чоловік зберігав без передбаченого законом дозволу в приміщенні квартири автомат АКС-74 зі знищеними номерними знаками та 29 патронів калібру 5,45х39 мм.

В суді обвинувачений розказав, що із соціальних мереж, приблизно наприкінці лютого - початку березня 2022 року, він дізнався про масову роздачу зброї біля цирку. Він туди приїхав, та отримав автомат та коробочку патронів до нього. Чоловік у військовій формі, який видав йому зброю з боєприпасами, сфотографував його паспорт. Ніяких документів на зброю він не отримував, нічого не підписував. Обвинувачений зарядив магазин та зберігав зброю у своїй кімнаті.

Чоловік розказав, що в березні 2022 року він приїжджав до блокпостів (у Шевченківському районі м. Запоріжжя, у с. Балабине тощо), пропонував свою допомогу, залишав свій номер телефону, однак йому ніхто не зателефонував. Обвинувачений вважає, що оскільки почалася війна, він законно отримав зброю для захисту країни, Запоріжжя та родини. Якщо б хтось йому повідомив про необхідність здачі зброї та боєприпасів, він би відразу здав.

Відповідно до протоколу обшуку на запитання слідчого, чи є заборонені законом предмети, обвинувачений справді добровільно надав автомат Калашникова та 29 набоїв На відеозаписі він також підтверджує, що зброю отримав біля цирку.

В поліції при цьому зазначають, що вони мають список щодо 370 осіб, які отримували зброю в тому місці 27 лютого 2022 року. Прізвище обвинуваченого в ньому відсутнє. Чоловік не був членом добровольчого формування, на військову службу територіальними центрами комплектування та соціальної підтримки Запорізької області не призивався, перебуває на військовому обліку солдатів та сержантів запасу.

Свідками в суді виступили інші громадяни, які за аналогічних обставин отримували зброю, проте пізніше вони добровільної її здали.

В судовому засіданні також досліджено надані стороною захисту відеозаписи, які відтворюють обставини масової роздачі зброї населенню.

Суд постановив, що облік виданої зброї та боєприпасів здійснювався неналежним чином, а тому вказаний перелік не спростовує доводи обвинуваченого про отримання ним зброї під час її масової видачі представниками держави. Зброю у нього правоохоронці вилучили навесні 2022 року, саме в той час коли зброю здали свідки.

Суд наголосив на не доведеності пред`явленого кримінального правопорушення та ухвалив визнати невинуватим та виправдати чоловіка у зв`язку з недоведеністю в його діяннях складу вказаного кримінального правопорушення.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що у Запоріжжі під час демонтажу незаконної прибудови виявили схрон зі зброєюAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW