Кліщі – ворог №1 у лісі: що роблять лісівники для свого захистуПід час роботи в лісі лісівники піддаються підвищеному ризику укусів кліщів, оскільки ці паразити часто трапляються саме в лісових масивах. Вони можуть призвести до серйозних інфекційних захворювань, таких як кліщовий енцефаліт чи бореліоз. Тому дуже важливо, щоб працівники лісу вживали необхідних заходів власної безпеки для захисту від кліщів.

Основні способи, які використовують у своїй роботі лісівники є:

  • носіння спеціального одягу: лісівникам рекомендується одягати одяг з довгими рукавами та штанами, які щільно прилягають до тіла. Це ускладнює кліщам доступ до шкіри;
  • використання репелентів: нанесення на одяг та відкриті ділянки тіла спеціальних речовин, що допомагають відлякувати кліщів. Термін дії становить до 25 годин;
  • огляд одягу та тіла після повернення з лісу: необхідно все ретельно огледіти, щоб вчасно виявити й видалити кліщі;
  • щеплення: лісівники регулярно роблять щеплення проти кліщового енцефаліту та інших хвороб, які переносять кліщі.

Водночас, якщо кліщ був виявлений, не потрібно намагатися видалити його голкою або пінцетом. Це може призвести до того, що голова кліща залишиться в шкірі. Найважливіше, слід звернутися до лікаря для видалення кліща. Також через 21 день необхідно здати кров на антитіла.

Отже, дотримання цих правил дозволяє значно зменшити ризик укусів кліщів та інфікування небезпечними захворюваннями серед лісівників.

Столичний лісовий офісAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW