Міжнародний волонтерський табір відновлює будинки в ЛукашівціУ селі Лукашівка, яке зазнало значних руйнувань під час блокади Чернігова у березні 2022-го працює міжнародний волонтерський табір від організації “Repair together”. Молоді люди з різних регіонів України, а також з різних країн світу з’їхалися сюди для того, щоб допомагати людям, чиє житло постраждало в наслідок бойових дій.

Табір облаштовано на одному з сільських подвір’їв. Учасники живуть у наметах, грає легка музика і з першого погляду здається, що потрапляєш до спільноти хіпі 60-70-х років. Але всі ті люди зібралися тут не заради розваг, вони будують будинки постраждалим жителям Лукашівки.

Вікторія Афанасьєва – співзасновниця організації “Repair together” каже:

«Ми спеціально орендували цей будинок на найменш заселеній вулиці цього села, щоби якомога менше заважати жителям. На території облаштували душ з теплою водою, туалети, кухню. Є офісний намет та коворкінг, для того, щоб ті хто працює дистанційно мали змогу зайнятися основною роботою. На території табору забезпечено інтернет.»

Олександр Кучинський, співзасновник організації “Repair together” розповів про свій шлях до волонтерства. Згадує, що вони з друзями вирішили доєднатися до процесу відновлення зруйнованого житла, а Чернігівщину обрали через те, що до нашого регіону було менше медійної уваги та відповідно – менше допомоги.

«До повномасштабного вторгнення ніхто з нас ніяк не був пов'язаний з волонтерством, але всі ми побачили ті страшні події, які відбулись і в Бучі, і в Ягідному, і з друзями вирішили одразу приїхати сюди, і якось, бодай чимось допомогти. Вирішили поїхати саме на Чернігівщину, бо на той момент до Київської області було багато уваги, а Чернігівщині мало хто міг допомогти, тому що всі мости були підірвані.»

Світлина Івана Матвєєва

Спочатку “Repair together” приїхали до Ягідного, де почали допомагати людям розбирати завали. Свої заходи вони влаштовують подібно до open air вечірок, де грають діджеї або музиканти, а волонтери «у ритмі танцю» займаються прибиранням завалів. Таким самим чином було розчищено будинок культури в Іванівці під час виступу Onuka. В результаті будинок культури хоча і не має даху, але розчищений і в ньому збудовано сцену.

- Якщо просто і коротко, то схема така: ми залучаємо велику кількість волонтерів до робіт з відбудови та прибирання, натомість за це ми організовуємо їх дозвілля, проводимо концерти, майстер-класи, екскурсії, – каже Олександр Кучинський.

Робочий день у наметовому таборі “Repair together” починається рано в ранці. Поки сонце ще не сильно палить, учасники розходяться на об’єкти будівництва. Тому вдень в таборі пусто. Життя починається ввечері, коли всі збираються. Особливо людно на вихідних – до 200 людей! Для волонтерів влаштовуються концерти та кіноперегляди. Люди грають в волейбол та бадмінтон, займаються йогою. Відбуваються різноманітні майстер-класи. Іноді приходять місцеві бабусі, співають пісні та навчають молодь готувати українські страви, наприклад вареники на пару, або гартаначку.

У дворі влаштовано кухню. Хоча більшість страв готується на вогнищі у казані, є газова плита та вода з крану. Учасники табору по черзі чергують на кухні.

- Основна ідея інтернаціонального будівельного табору полягає в тому, що тут не тільки волонтери з України, але із усього світу, з різних країн, з різних континентів, – пояснює Олександр Кучинський.

Прорабом в таборі працює ірландець Оуен Шаркі (Irishman in Kyiv). У себе на батьківщині він будівельник, приїхав до України 6 тижнів тому і приєднався до організації “Repair together”. Свою мотивацію він пояснює таким чином:

«Я знаю, що більшість чоловіків в Україні роблять свою роботу на фронті, але тут теж є багато роботи! Це відбудова будинків знищених росією. Я знав, що можу приїхати сюди допомогти і принести користь людям. Повернути їх у домівки до зими!»

світлина Івана Матвєєва

Зараз волонтери добудовують ті будинки, які розпочали ще минулого року. Вже підведені всі комунікації, ведуться внутрішні роботи.Паралельно закладено фундаменти 6 нових будинків. Власники новобудов – люди похилого віку, які втратили свої домівки, господарство, а деякі й рідних. Вони дуже задоволені роботою волонтерів.

Місцева мешканка Лукашівки Ольга Іванівна про волонтерів має тільки найкращу думку:

«Це люди дуже працьовиті, дуже добрі, дуже уважні. Про таких кажуть «слівкі общєства».

Волонтерський табір “Repair together” працюватиме у Лукашівці до жовтня. Будь хто може приєднатися і відчути на собі атмосферу неформального спілкування, активного відпочинку просто неба та принести користь людям. Проживання в таборі і користування всіма його благами безкоштовне.

Звертайтесь до волонтерської ініціативи “Repair together”
Instagram:
https://www.instagram.com/repair.together
Telegram: @repair_together_botТекст: Іван Матвєєв

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW