Українців обдурюють у Telegram: як діє шахрайська схема і як убезпечити себеВ Україні викрили новий вид шахрайського обману з виманюванням грошей за допомогою Telegram-ботів. Фахівці з кібербезпеки розповіли про особливості злочинної схеми та про способи запобігання потрапляння на гачок шахраїв.

Як діють шахраї в Telegram

Шахраї створюють Telegram-боти, які маскуються під сервіси для обміну валюти в онлайн режимі. Спочатку вони запускають сайт, де нібито надаються послуги обміну цифрової та звичайної валют. Щоб сайт виглядав правдоподібніше, його наповнюють правилами використання, відгуками, контактами, підвантажують форму для розрахунку суми, що буде отримана при обміні.

Коли знаходиться жертва, яка "клюне" на вигідні умови, її перенаправляють до Telegram-боту. При цьому в описі до нього пояснюється, що через даний онлайн-сервіс можливо не тільки міняти валюту, а й переказувати кошти за кордон.

Далі користувачеві пропонують оформити заявку з менеджером, провести оплату онлайн, а потім отримати готівку в пункті видачі. При обговоренні бажаного номіналу купюр, зручного місця та часу для передачі коштів у жертви запитують персональні дані:

  • ПІБ;
  • номер телефону;
  • банк для оплати.

Попри запевнення в отриманні готівки через 40-60 хвилин після переказу людина в результаті залишається без своїх грошей. А шахраї, окрім грошей, отримують особисті дані жертви, які також можуть використовувати в корисливих цілях.

Як убезпечити себе від шахраїв

Експерти радять звертати увагу на пару моментів, які можуть вказувати на те, що ви натрапили на шахраїв.

По-перше, це реквізити на оплату, які показують що кошти переводяться фізичній, а не юридичній особі (вказується номер картки).

По-друге, насторожити має сайт, який виглядає новим та ненадійним. Відгуки на шахрайському сайті зазвичай однотипні, написані під копірку або взагалі відсутні.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW