Наслідки обстрілів Чернігова: 54 людини лишаються у лікарняхПід час засідання виконавчого комітету чернігівської міськради в.о. мера Чернігова Олександр Ломако розповів про те, що відбувається з ліквідацією наслідків ворожого обстрілу Чернігова, що відбувся 19 серпня.

Люди у лікарні

-У лікарні в нас зараз госпіталізовані 54 людини. З них дві у тяжкому стані – одна дитина й одна жінка (її наразі відправили до Києва на лікування). Ще одну дівчинку ще у суботу відправили в «Охматдит»: вона не у нашій статистиці (бо лікується поза Черніговом, - прим.), але там теж складний випадок. Ще двох дітей відправили до Києва. Але це не пов’язано з їхнім станом, а пов’язане з тим, що вони з Броварів, - розповів в.о. міського голови. – З 54 людей тяжких більше немає. Решта людей буде виписуватися найближчими днями. Лікарні всім забезпечені.

Житло

Олександр Ломако (по центру) під час засідання виконкому

-Ми розуміємо, що в нас пошкодження отримали 78 багатоповерхових будинки. З них один будинок – ОСББ. Решта – КП «Деснянське» та КП «Новозаводське» (обслуговують ці будинки, - прим.). Шість будинків потребують капітального ремонту. Ми будемо виділяти кошти на цей ремонт. По решті будемо робити поточний ремонт. Крім того зараз проводяться гідравлічні випробування, щоб зрозуміти що з системою опалення. А також, з метою попередження потрапляння опадів, зараз накриваються дахи пошкоджених будинків тимчасовими накриттями, - заявив пан Ломако.

Допомога та донори

-Ми розуміємо, що постраждало +- 500 квартир. В одному з комунальних закладів ми відкрили єдиний центр допомоги. Під дахом цього центру 13 різних благодійних організацій, які надають різні види допомоги: відновлення житла, цільова грошова допомога, видача будівельних матеріалів,  продовольчих наборів, юридична та психологічна допомога. По тій інформації, яку я маю від донорів, вони беруть на себе повністю відновлення пошкоджених квартир в людей в цих будинках, за що я їм дякую, - каже Олександр Ломако.

За його словами,   до центру звернулися 350 людей. Більшість – з питань відновлення житла та отриманням матеріальної допомоги. Центр має працювати в одному місці ще тиждень. Потім, якщо потік людей зменшиться, єдиний центр розформують й благодійні організації чернігівцям доведеться шукати за місцем їх постійного функціонування.

Школи та садочки

Школа № 3 постраждала від дій окупантів

-У школі № 3 пошкоджено 93 віконні конструкції, 26 вікон вибито. 15 дверей, 4 підвісні стелі та ноутбуки пошкоджені також. Дякуємо U-LEAD– вони беруть на себе повністю виробництво та встановлення (пошкоджених, - прим.) вікон. Відкоси, двері та стелі – це будемо робити ми за кошти бюджету. А по вікнам – це суттєва допомога, - каже в.о. мера міста.

Але крім школи, як з’ясувалося, постраждали садочки. У ДНЗ № 54 пошкоджені 7 вікон. Як каже Олександр Ломако, для їх відновлення сподіваються залучити спонсорські кошти. А ось у ДНЗ № 27 влада сподівається впоратися з відновленням самостійно.

Сєргєй Карась

Чернігівська медіа групаAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW