Стало відомо, що структуру і тривалість навчального дня, тижня, уроків, а також форми організації освітнього процесу, визначатимуть окремо педагогічні ради шкіл. Про це повідомили представники МОН у Facebook.
Рішення про формат навчання на наступний навчальний рік ухвалюють обласні військові адміністрації, а також адміністрація закладів освіти.
При визначенні структури і тривалості навчання прийматимуться до уваги не тільки особливості регіону, а й вікові особливості учнів, їхній фізичний, психічний стан.
При цьому дозволяється змінювати формат навчання впродовж навчального року, орієнтуючись на безпекову ситуацію в населеному пункті
Батьки можуть обирати для своїх дітей формат навчання в школі, який вони вважають найбільш доцільним, – очний, дистанційний, домашній, екстернат.
Очний режим навчання може запроваджуватись за таких умов:
Навчання може проводитись за змішаною формою. Проте МОН рекомендує проводити навчання для молодших школярів в очному режимі.
Крім того, у Міністерстві нагадали, що під час повітряної тривоги учасники освітнього процесу мають проходити до сховища та перебувати там до скасування тривоги.
Як зазначив міністр освіти Оксен Лісовий, якщо діти не висипаються через нічні повітряні тривоги, не слід змушувати їх йти на перший урок. Також він сказав, що учням треба давати можливість написати пропущені самостійні та контрольні роботи.
Це питання не стільки академічної успішності та правил, скільки ментального здоров’я - і школярів, і педагогів, - пояснив міністр.