Купуючи одяг в секонд-хенді, можна натрапити на якісні брендові речі, ексклюзивні та навіть зовсім нові. Але серед всього асортименту в таких магазинах є немало непотребу, зіпсованих та бракованих речей. Тому вибір дійсно вартісних речей – справа не така й легка, яка потребує деяких знань та достатньо часу.
Щоб шопінг в секонд-хенді був вдалим, і ви повертались додому з по-справжньому потрібними для вашого гардеробу речами, які будуть носитися роками, а не витрачали кошти на те, що одразу ж опиниться в смітнику, варто дотримуватись наступних правил.
Відправляючись в магазин, слід заздалегідь продумати, що саме вам наразі потрібно – домашній одяг, футболка на роботу чи, можливо, святкове вбрання. Якщо ви будете шукати конкретні речі за списком, це вбереже ваш гаманець від спонтанних та непотрібних покупок. Також ви зможете заощадити свій час.
На шопінг в секонді слід приділити мінімум дві години. Вибирати речі в таких магазинах потрібно свідомо та не поспішаючи. Розрахуйте час так, щоб ви встигли передивитись асортимент, поміряти та подумати, варто чи ні брати цю річ.
Не купляйте речі без примірки, навіть якщо вказаний ваш розмір та візуально одяг вам впору. Можливо, річ не підійде вам за фасоном або при примірці стануть явними якісь дефекти.
Помітивши навіть незначні, на перший погляд, дефекти, варто відмовитись від покупки. Речі перед продажем у секонді проходять хімічну обробку, тому якщо на тканині є якісь плями – навряд чи їх можна буде видалити. Якщо є дірки – одяг вже зношений та не прослужить довго. Відсутність ґудзика, зламана блискавка – також привід не купувати річ, адже на її ремонт потрібні будуть додаткові витрати.
Краще купувати в секонд-хенді у перші дні оновлення асортименту, коли є більше шансів знайти якісний одяг. Не варто чекати максимальних знижок, адже до цього часу, ймовірно, вже не залишиться гідних речей.
На деякі речі в таких магазинах краще не звертати увагу, не витрачаючи на них час та гроші: