Вздовж усієї лінії фронту розташовані десятки невеличких стабілізаційних медичних пунктів. Саме сюди в першу чергу привозять поранених захисників України. Тут їх стан стабілізують, для того щоб поранений зміг витримати дорогу до лікарні. Тяжка робота лікарів, які оперують, надають першочергову допомогу практично в польових умовах.
У полку «Азов» показали роботу одного із таких пунктів.
«Хвилини очікування поранених на стабілізаційному пункті — ледь не найважчі. Медики не знають точної кількості поранених та тих, хто на щиті; не знають точної ступені тяжкості поранень, окрім маркерів «зелені» (легка ступінь поранення), «жовті» (середня ступінь) «червоні» (критичний стан пораненого), а можуть бути й «чорні» (загиблий боєць).
Піхота чи бойові медики можуть помилитись у прогнозах, а лікарі на стабпункті цього права не мають.
У ці хвилини евакуації «жовтий» може стати «червоним», а «чорний» може виявитись непритомним «червоним».
Задача пункту — стабілізувати пораненого у будь-якому стані, аби в лікарні йому могли надати профільну допомогу і зберегти його життя та здоров’я», - розповіли в «Азові».
Лікарі працюють там цілодобово. Дехто з них вже по року не бував у відпустці. Не хочуть їхати, бо бояться, що те, що вони бачать щодня, буде психологічно доганяти в умовах мирного життя, і потім буде вкрай важко повернутися до роботи.
Медики працюють і вдень, і вночі – при світлі червоного ліхтарика, який закріплений на лобі. Вмикати світло на передовій не можна, бо одразу прилетить ворожий снаряд. Червоне світло найменш помітне. Тому ліхтарики саме червоні.
Поранених тут не знеболюють, тому що через годину-дві його вже мають доставити до лікарні. Там теж буде наркоз, і серце може не витримати два наркози поспіль. Тому лікарі працюють по живому. Роблять боляче, аби врятувати життя.
В стабпунктах є всі необхідні медичні препарати для порятунку життів. Саме цим опікуються волонтерські організації. Вони перекривають 100% потреб у ліках, перев’язочних матеріалах та іншому. Тому так важливо не припиняти донатити волонтерським фондам, які забезпечують порятунок українських воїнів на передовій.
ЧИТАЙТЕ нас в Телеграм-каналі Маріуполь 0629
НАДСИЛАЙТЕ свої повідомлення в Телеграм-бот 0629
ОБГОВОРЮЙТЕ новини в нашій групі Фейсбук - Маріуполь Місто-герой
ДИВІТЬСЯ нас на YouTube