Робота в Норвегії доступна для українців, оскільки наших біженців там прирівнюють до резидентів. Відповідно, вони мають таке саме право на працю, як і самі норвежці. При цьому українці можуть отримувати дуже високі зарплати, але вакансії їм будуть доступні не всі.
Про особливості працевлаштування українських громадян у Норвегії розповіли у спеціалізованій групі Facebook.
Як інформує "biz.today.ua", дискримінації при працевлаштуванні для українців немає. Однак на багатьох вакансіях потрібно знання мови. Причому не обов'язково норвезької, треба знати хоча б англійську. Таким чином, якщо ви володієте англійською мовою, ваші горизонти для працевлаштування будуть набагато ширші.
Разом із тим, є чимало вакансій із гарною зарплатою, на яких від вас не вимагатимуть знання мови. Зокрема, йдеться про такі вакансії:
електрики,
механіки,
співробітники на виробництві,
вантажники,
водії,
зварювальники,
покоївки,
помічники в портах,
офіціанти.
Торік середня зарплата в Норвегії становила 4700 євро на місяць. При цьому електрики можуть розраховувати в середньому на 4200 євро, прибиральники – на 4060, маляри – на 3690. Але й вартість життя у Норвегії дорога. Так, щоби винайняти невелику квартиру, знадобиться в середньому 1600 євро на місяць. Ще 80 євро потрібно віддати за проїзд громадським транспортом. Ну і, звичайно, ще чимало грошей піде на їжу.
При цьому набагато більше шансів на працевлаштування у великих містах, де є багато вакансій. У невеликих населених пунктах знайти роботу дуже складно, попереджають українців. У кращому випадку вдасться знайти невеликий підробіток.
"Якщо ви живете в маленькому містечку, то роботу знайти практично нереально, тим більше без знання хоча би базової англійської. Якщо пощастить, знайдете підробіток на кшталт прибирання", - діляться своїм досвідом українці.
Таким чином, у невеликому населеному пункті розраховувати на хорошу вакансію і добрий заробіток не доводиться. А українських біженців розселяють переважно в таких місцях – у невеликих населених пунктах.
Звичайно, з досвідом роботи та зі знанням мови все ж таки можна знайти непогану роботу. При цьому українські біженці можуть безкоштовно навчатися та лікуватись у цій країні. Але медична допомога безкоштовна лише у межах страховки. Все, що понад страховку, доведеться оплачувати самостійно. Наприклад, візити до лікарів-спеціалістів, а також ліки та медичний транспорт потрібно буде оплачувати за свої гроші. Тому за кордоном краще не хворіти.