Станом на 8 серпня у Миколаєві досі не вирішене питання щодо того, чи навчатимуться діти за партами, чи дистанційно.
Як повідомив міський голова Олександр Сєнкевич в ефірі програми "Діалог", сьогодні в тих школах, де будували бомбосховища, готують їх, в інших школах, де бомбосховищ не було, місто облаштовує найпростіші укриття.
Нагадаємо, що для запуску навчального процесу офлайн, наявність укриттів у навчальних закладах є обов'язковою.
Проте, за словами Сєнкевича, у Миколаєві досі не вирішили за якою формою навчатимуться діти цього року.
- Питання не вирішене і питання повинне вирішуватися на найвищому рівні. Ми досі не оголошували про початок освітнього процесу в режимі офлайн. Моя думка, щоб дітей запустити в школи. Навчатись в одну зміну, в дві, де це можливо. Тому що діти повинні спілкуватися один з одним та мають отримувати знання від вчителя безпосередньо, а не онлайн, де вони можуть переключитися на вікно і гратися паралельно в якусь гру, не звертаючи уваги на вчителя. Проблема в тому, що покоління, яке росте, повинно буде відбудовувати Україну і воно має бути розумним та підготовленим, а онлайн процес не дає можливості їм стати розумними, а навпаки сповільнює і робить навчальний процес не дуже ефективним,- зазначив Олександр Сєнкевич.
Проте, мер підкреслює, що в будь-якому разі, безпека має стояти в першу чергу.
- Миколаїв залишається у зоні ураження ворожих балістичних ракет і нашому ППО важко їх збивати. Останній прильот в центр Миколаєва показав, що небезпечно розміщати дітей в закладах. Бо одне питання, коли піднялись ТУ, ми за годину оголосили тривогу і сховали дітей. Інше питання, коли з Херсонської області вистрелили по нам і, як ми пам'ятаємо всі, спочатку вибух, а потім тривога. Тому безпека наших дітей в першу чергу. Щодо цього питання, я думаю, ми дізнаємося найближчим часом з наших міністерств, а потім спустять його до ОВА, і вже місто доведе до всіх інформацію щодо навчального процесу.,- говорить Сєнкевич.
Олександр Сєнкевич додає, що відкриття шкіл залежить від без пекової ситуації і питання буде прийматися в оперативному порядку.
- Тобто, якщо це буде не першого вересня, а ситуація зміниться 1 жовтня, то ми почнемо процес 1 жовтня. Тобто це не означає, що з 1 вересня, по кінець навчального року ми будемо навчатися онлайн, якщо таке рішення буде прийнято. Тобто, ми зараз працюємо над тим, щоб забезпечити дітей і безпекою, і освітнім процесом,- говорить мер.
Нагадаємо, Миколаївщина отримала 102 мільйони субвенції від держави на сховища в навчальних закладах