Пиво – улюблений напій багатьох людей. І якщо дехто лише іноді може дозволити собі келих пінного у веселій компанії, то комусь взагалі важко уявити без цього напою вечірній відпочинок чи вихідні. При цьому важливо знати, яка доза є допустимою і не здатна принести значної шкоди організму.
МОЗ запевняє, що безпечної дози алкоголю просто не існує. Спиртні напої, на думку лікарів, незалежно від їхньої кількості та виду, завдають шкоди здоров'ю. Тому вони взагалі не радять вживати пиво.
Проте фахівці вияснили, що існує умовно безпечна доза алкоголю, яка швидко "вивітрюється" і має несуттєвий ризик для здоров'я. В Україні це 10 г чистого спирту. У перерахунку на пиво міцністю 5 % це становить 350 мл напою.
Те, скільки пива можна випити за раз, залежить від статі людини:
Згідно британських стандартів, максимально допустимі норми вживання пива (5%) за раз складають:
Також до уваги має прийматись вага людини – чим вона більше, тим менше на людину вплине алкогольний напій. Звичайно, значення має і стан здоров'я людини – якщо вона не страждає на хронічні хвороби, такі дози не спровокують серйозної шкоди для здоров'я. Та чим більше у людини хронічних і серцево-судинних захворювань, тим алкоголь для її організму буде руйнівнішим.
Що стосується норм споживання пива на тиждень, безпечні дози такі:
При цьому мається на увазі, що людина не вип'є зазначені дози за одні вихідні та не буде перевищувати щоденної норми.
Якщо ви збираєтесь сісти за кермо, то не можна вживати жодних алкогольних напоїв. Слід враховувати, що навіть безалкогольне пиво містить невелику кількість спирту - приблизно 0,005 проміле. А за українськими нормами, керування автомобілем з 0,2 проміле алкоголю в крові є правопорушенням.
Тому якщо випити півлітрову пляшку безалкогольного пива, то вже за 15-20 хвилин етанол повністю вийде з організму, і при перевірці алкотестер покаже "нуль". А ось якщо випити вже 2-3 пляшки за раз, то виникнуть ризики отримати штраф.