Таку суму втратили жителі Житомирського району за минулий тиждень. Відповідно до проведеного аналізу, найбільші суми з рахунків громадян зникали після так званого «захисту» банківських карток від несанкціонованих втручань.
Серед інших поширених шахрайських схем — передплата за товари чи послуги в інтернет-мережі та перехід за сумнівними посиланнями для оформлення матеріальної допомоги.
Так 37–річний чоловік знайшов в одній з соціальних мереж оголошення про продаж автомобіля. Він обговорив з продавцем усі умови покупки й перерахував тому на картку 39 тисяч гривень завдатку нібито для оформлення документів. Однак після цього ні автівки, ні продавця він не побачив.
А 74–річна містянка житомирянка повірила в історію з блокуванням її банківської картки та надала псевдопрацівнику фінустанови запитувані конфіденційні відомості. Одразу ж після розмови рахунок пенсіонерки було спустошено. Довірливість обійшлася їй у близько 80 тисяч гривень.
Понад 20 тисяч гривень втратили містяни, орендуючи квартири з передплатою у сумнівних рієлторів. Так днями 21-річний юнак «забронював» квартиру в Житомирі за 12 тисяч гривень. Житла він так і не побачив.
А 72-річний містянин, бажаючи отримати соціальну допомогу, перейшов за посиланням, надісланим невідомим абонентом в одному з месенджерів. Після введення конфіденційних даних картки у форму, яка була за посиланням, чоловік втратив близько 35 тисяч гривень.
Нині в усіх випадках поліцейські проводять необхідні слідчі дії для встановлення причетних осіб.
Шановні громадяни! Шахраї користуються вашою необачністю, тож закликаємо вас у спілкуванні зі сторонніми особами дотримуватися наступних порад:
Дотримуйтеся цих порад, розкажіть про них своїм рідним та близьким.
Житомирське районне управління поліції