У Миколаєві продовжують розробку плану "блакитної на економіки": виділено п'ять основних проєктів, - ФОТО



Протягом трьох місяців у Миколаєві відбувалось напрацювання портфелю потенційних проектів для розвитку Миколаєва, як центру блакитної економіки*.

Як передає, 0512, за словами члена експертно-громадської ради  Артема Ващиленко, вже зараз розпочинається робота над п'яти проектами: розробка концепції Миколаївського суднобудівного заводу з фокусом на зелений громадський простір; підтримка трансформації малого та середнього бізнесу в переході до блакитної та зеленої економіки; створення морського індустріального парку; створення оновленої набережної та реконструкція клубу юних моряків.

- Над кожним з напрямків закріплені керівники. Наприклад, Володимир Самойленк очолює напрямок, присвячений створенню морського індустріального парку. Руслан Вовченський займаєтесь питанням трансформації малого і середнього бізнесу. Буде сформована еспертно-робоча група з підготовки стратегії морського індустріального парку. 

Він додав, що у морській спільноті вже йд \е дискусія у морській спільноті щодо школи моряків:

- Є певне бачення у представників, які займаються водно-туристичними маршрутами щодо того, що цей громадський центр має мати і зал для продажу квитків на туристичні пасажирські перевезення, і має бути можливість для морського зібрання, і для навчання молодих яхтсменв. Цей громадський простір вже набуває сенсів, - резюмував Ващиленко. 

Також Ващиленко сподівається на активне обговорення щодо подальшої долі території Суднобудівного заводу:

- Ми розуміємо про об'єктивні можливості цієї території, тому будемо раді включенню в це обговорення. Це серце міста, це частина нашого життя. Для нас,як містян, це місце звідки Миколаїв починався. 

Він запросив представників громадських рад та просто містян, які мають експертність в цій темі, також долучитись до боговорення.

- Жодний з цих документів не приймуть без громадськості, - зазначив Ващиленко. 

Для довідки: Блакитна економіка (blue economy) – важлива частина сталої світової економіки по попередженню негативних кліматичних змін, збереження морського та океанського просторів. Спільно з зеленою угодою (green deal), блакитна економіка формує стратегічний курс Євросоюзу на майбутні десятиліття. За ініціативи Європейської комісії, Україна приєдналась до ініціативи “Фонду розвитку блакитної економіки в Чорному морі”, куди входить також Грузія, Туреччина, Болгарія, Румунія та рф.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW