Правила перевезень поїздами в Україні передбачають можливість повернення квитків. У деяких випадках пасажиру повертають всю вартість проїзного документа.
Про особливості здачі квитків розповів автор облога "Залізні магістралі", експерт із залізничного транспорту Олег Васильєв у коментарі TRAVEL РБК-Україна.
Згідно із законом "Про захист прав споживачів", "Укрзалізниця" має здійснити повернення коштів за послугу, якою не скористався споживач. Сума залежить від часу, коли відбувається повернення квитків, а саме:
При цьому, як зазначив експерт, слід враховувати, що в мобільному додатку "УЗ" квиток неможливо здати, якщо до відправлення поїзда менше 1 години, хоча це суперечить Правилам перевезень залізницею.
Однак повернути кошти у такому разі можливо шляхом складання претензії на адресу перевізника, – додав Васильєв.
Якщо з поважних причин пасажир не зміг скористатись квитком і повертає його пізніше 1 години після відправлення поїзда, тоді потрібно скласти заяву на адресу перевізника. До заяви додаються проїзні документи та документи, що підтверджують поважну причину (хвороба, нещасний випадок тощо).
У такому разі обов'язковому поверненню підлягає сума страхового збору, включаючи вартість квитка. Вираховується вартість плацкарти та послуги за повернення квитка.
"Укрзалізниця" повертає 100 % від суми, сплаченої за квиток, без утримання комісійних зборів у таких випадках:
Якщо трапляється перерва у русі поїздів, незалежно від причини, пасажир має право отримати на станції, де він затримався через перерву, повну вартість проїзних документів від станції відправлення.