Наразі діє заборона міської ради Дніпра на користування пляжами. Причини досить вагомі - воєнний стан та підрив Каховської ГЕС. Але чимало людей купаються на свій страх та ризик. Для діагностики ситуації проведено дослідження якості води.
Про це повідомив народний депутат від "Слуги народу" Дмитро Кисилевський.
Перевіркою відібраних зразків води займались у Дніпровському обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ України. Спеціалісти провели дослідження за 6 основними показниками: інтенсивність запаху, концентрація кисню (ХСК), розчинений кисень, біохімічне споживання кисню (БСК-5), рівень лактозопозитивної кишкової палички (ЛКП), патогенні ентеробактерії.
Були відібрані зразки води з 11 водойм:
Якщо порівнювати цьогорічні результати з показниками 2021 та 2022 років, можна стверджувати, що на більшості пляжах ситуація з якістю води не погіршилась.
"Завищений рівень індексу ЛКП виявлено лише на Сонячному, на пляжі на березі Дніпра. ЛКП – це сумнозвісна кишкова паличка, тому до перевищення цього показника варто поставитись серйозно. Спеціалісти купатися в цих місцях не рекомендують.
Завищений рівень концентрації кисню зафіксовано у воді на пляжі в районі Самарського мосту (в районі сел. Шевченко) та в зоні купання в районі Інтеркорну (ж/м Південний). Цей показник не є критичним для здоровʼя людини, він може вказувати на так зване цвітіння води. Ще вода на цих пляжах може мати неприємний запах. На всіх інших локаціях показники в межах норми", - розповів нардеп.