Аби зібрати кошти та допомогти ЗСУ Христина Михайлюк зі Львівщини вирушила у самостійну мандрівку. Дівчина пройшла пішки 500 кілометрів. Її шлях розпочався у Кракові, а завершився на кордоні в Медиці.
Головною метою походу було зібрати кошти на квадрокоптер для Збройних Сил України.
Шлях Христини був незвичайний, він є частиною маршруту святого Якова, який є найпопулярнішим паломницьким маршрутом у світі. Загальна довжина його складає 800 кілометрів, а розпочати шлях можна з різних країн Європи.
Активістка була в дорозі 17 днів, а шлях завершила у рідному Дрогобичі, з собою вона мала 12-кілограмовий рюкзак та велике бажання допомогти українським військовим.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ, Фото - Христина Михайлюк
Журналістка 032.ua поспілкувалася з Христиною Михайлюк та дізналася подробиці такої благодійної мандрівки.
Так, це у мене був перший похід такого масштабу, тим паче наодинці. До цього максимально мандрувала у горах протягом п‘яти днів - це був похід усіма двотисячниками наших Карпат, правда, маршрут подолали вдвох з хлопцем. В Карпатах ми доволі часто, зазвичай це одно-дводенні походи з чергуванням ночівлі у наметах та будиночках зі зручностями.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ, Фото - Христина Михайлюк
Самостійно підіймалася на найвищу гору Польщі - Риси (рік з гаком після повномасштабного вторгнення росії проживала у Кракові), але це був одноденний похід. Також організовувала собі пробні самостійні одноденні походи півостровом Акротирі на острові Крит (це були дійсно цільові міні-походи, щоб себе перевірити, оскільки над Camino, як таким, задумувалась вже давно).
Рішення прийняла швидко - орієнтовно за тиждень до виходу на шлях святого Якова.Тож на перший погляд, моя підготовка полягала в тому, щоб отримати поштою свій рюкзак з України і відправити тією ж поштою кілька коробок краківського життя в Україну.
Насправді я веду доволі активний спосіб життя, за кожної гарної нагоди подорожую, досліджую нові місця (при цьому багато ходжу). Також, крім мандрівок та гірських походів, брала участь у шосейних забігах (марафонські та півмарафонські дистанції), трейлових забігах (біг по пересічній місцевості, на короткі та ультра-дистанції) та OCR (забіги з перешкодами).
Виходить, що моя підготовка - це мій спосіб життя. Також переглядала відео та прочитувала статті у соціальних мережах від мандрівників, що Camino вже подолали.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ, Фото - Христина Михайлюк
2 пари кросівок (одні шосейні, другі - трейлові), пара сандалів, мембранна куртка, легка пухова куртка, фліска - прогноз віщував найрізноманітнішу травневу погоду. На шляху я ще докупила дощовик.
Окрім цього я мала з собою комплект термобілизни, шість футболок, 2 пари штанів-легінсів, одну пару спортивних шортів, 4 пари шкарпеток, сорочку та шорти для місць ночівлі, майку і шорти - для сну.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ, Фото - Христина Михайлюк
Взяла у дорогу спальник та надувний килимок, які не знадобилися. У рюкзак поклала також туристичні рушники, документи, путівник польським Camino, блокнот та техніку. Всі речі раніше були неодноразово протестовані у відповідних умовах. По туристичному спорядженні мене консультував мій хлопець Іван Гуляк, і майже все з цього було придбане у рідному Дрогобичі.
Знаю про подібні успішні приклади забігів, вело-заїздів, походів в інших людей. Вирішила й собі спробувати. Тобто, спершу була ідея повернутися в Україну пішки, а потім ще й виникла додаткова фандрейзингова складова. Я сумнівалася, чи варто, оскільки аудиторія в соціальних мережах у мене невеличка. Але підключалися всіх: родину, друзів, колег, давніх знайомих і незнайомих. Я рада, що таки спробувала.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ, Фото - Христина Михайлюк
Здавалося б, довгий похід з важким рюкзаком - найбільшими труднощами мають бути втома чи виснаження. Але в моєму випадку це був мій старенький телефон. Він вже відслужив своє, і його пора би замінити. Я не встигла цього зробити до походу, тож весь час мала під рукою повністю заряджений павербанк. Крім того, застаріле програмне забезпечення не дозволило скачати деяких корисних програм а-ля офлайн-мапи. Ну і десь від середини походу мусила весь час підчищати пам‘ять, оскільки фото-відеоматеріалів щодня добряче прибувало.
З труднощів ще хіба пригадаю, що підвернула ногу в Перемишлі за день до завершення маршруту, але й тут пощастило, що це трапилося не на початку, бо поставило би під загрозу весь проект.
Цікаві зустрічі мені траплялися доволі часто. Про деякі розповім. Ну і для повноти історії додам, що польською говорю погано, але вирішила організувати такий собі челендж, щоб практикуватися, - не переходити жодного разу на англійську. Тож було весело.
Найбільше історій траплялося в канцеляріях костелів. Я сиділа десь в черзі до приймальні ксьондза і мала нагоду поспілкуватися на різноманітні теми з людьми. А щоб вийти на людину зі штампом для паспорту пілігрима,треба було знайти когось на господарстві парафії, хто мене міг направити, куди треба (а в людини на господарстві є купа історій, крім того можливість впустити в зачинений костел - інтер‘єри, особливо стареньких, дуже цікаві і різноманітні).
Паспорт пілігрима Христини Михайлюк, Фото - Христина Михайлюк
Одного разу ночувала в польської сім‘ї, яка приймає в себе пілігримів. Тобто, люди тебе приймуть, погодують, ще й в дорогу пригостять смаколиками лише тому, що ти пілігрим. Схоже, що в Польщі люди знають і шанують шлях святого Якова, особливо, якщо живуть там, де він проходить.
Тай загалом, усі намагалися чимось допомогти: чи просто зупинялися і пропонували підвезти (я звичайно відмовлялася), чи бачили, що я ходжу туди-назад щось шукаю, - то показували шлях. При монастирях мене запрошували на чай,деколи випадкові перехожі пропонували щось купити в дорогу, тут я теж відмовлялася, бо зазвичай все мала.
Інколи мене впізнавали по мушлі на рюкзаку, що йду Camino. Ті, що самі ходили чи ходять ділилися своїми історіями. Один чоловік перестрів мене в одному з міст, виявилося, що бачив мене ще вранці в іншому місті. Ми з ним розговорилися і виявилося, що він з товаришами колись проїхали Camino від Франції до Сантьяго-де-Компостела велосипедами, коли почув, що я збираю на армію - задонатив 200 злотих.
Христина Михайлюк пройшла пішки 500 км, щоб зібрати кошти на ЗСУ (Мушля, яка символізує шлях Camino), Фото - Христина Михайлюк
Та й загалом українців дуже підтримують в Польщі (що не новина). Ксьондзи при костелах з одного боку наче цікавилися, що там у нас, з іншого - і так активно слідкують за новинами, щоразу обіцяли замовити для мене і українців месу чи просто помолитися за Україну.
Я не релігійна людина, але для мене такі жести дуже цінні. Інколи розповідали, що дехто з їхньої парафії працює в Україні в гарячих точках.
Ну або, до прикладу, були якісь милі дрібнички, в одному з хостелів мені увімкнули українську музику до сніданку.
Планую і надалі продовжувати свій проект, який я жартома назвала Mykhailiuk Express - перевезення невеличких пакунків через кордон, практикувала таке щоразу при перетині кордону Україна - Польща, в якості платні були донати для ЗСУ.
Також під час своїх походів у гори мала звичку донатити, для прикладу, по 100 грн. за кожен пройдений кілометр - це транслювала у соцмережах разом із посиланням на збори, які підтримувала. Імовірно, що таким займатися теж продовжуватиму.
Ще реалізовувала різні розіграші та аукціони з книгами (частіше про гори), але таким чином вдавалося залучити небагато коштів.
Насправді, способів є безліч, хтозна, що цікавого прийде на думку завтра.
Імовірно, що буде. Поки немає сформованої ідеї, але це може бути якийсь новий пригодницький виклик, за яким би було цікаво спостерігати. Щодо цілі - не поспішатиму, оскільки поки не досягла поточної. Скоріш за все (якщо не буде нагальних потреб у моїх знайомих із ЗСУ), співпрацюватиму з тим ж волонтером з Києва - Сергієм Головком, в такому разі закриватиму актуальні збори на той час.
ДОВІДКОВО. паспорт пілігрима - документ, який ви можете отримати на початку свого паломництва. Його можна зробити в притулку або офісі. Пілігримів паспорт (credencіal) - це документи, куди по мірі проходження Шляху ставляться спеціальні печатки.
Матеріал підготовлений в рамках спецпроєкту "Війна за Незалежність". Детальінше про збір та інші благодійні справи Христини Михайлюк ви можете дізнатися у її соціальних мережах.
Христина Михайлюк, Скрін - 032
Читайте також: Львівʼяни, які змінили світ: чому Станіслав Лем ніколи не повертався до рідного Львова