Влітку, коли квітне багато різних рослин, деякі з них становлять небезпеку та є отуйними. Вони можуть викликати алергічні реакції та харчові розлади.
Про те, які рослини не можна нюхати, зривати, чіпати руками, розповів черкаський еколог Олександр Спрягайло Суспільному.
Рослина може бути на клумбах та у парках. З липня і до настання морозів вона квітне. Амброзія, за словами еколога, викликає алергію, сиптоми якої проявляються за 24-48 годин. Це може бути: чхання, нежить, пирхота в горлі, кашель, проблеми зі сном, затруднене дихання та інші.
Рослина згубно впливає на сільськогосподарські рослини та зменшує врожайність. Зі слів пана Олександра, вона поширюється швидко, а знищити її важко навіть хімічними методами.
Переважно її називають білою акацією. Вона є медоносною, лікарською та декоративною. Її корінь містить азотовмісні сполуки, що сприяє поширенню бурʼянів. А це погано впливає на рослини поруч.
Олесандр Спрягайло зауважив, що ця рослина є достатньо отруйною навіть після висушування. Вона є дуже небезпечною для тварин у складі сіна. Рослина має солодкий смак та вабить дітей.
Перші симптоми виникають через декілька хвилин, а саме: блювота та пронос, біль у животі, припадки, параліч, підвищене слиновиділення. Це може призвести до смерті. Потрібно негайно промити шлунок та викликати швидку допомогу. Переважно цю рослину можна зустріти біля води.
Квіти рослини мають приємний запах та рожевий відтінок, а плоди подібні до барбарису. Вона росте на узліссях соснових лісів. Рослина є дуже отруйною та знаходиться під охороною Червоної книги. Її не можна торкатись, вдихати пил. Ягоди не можна вживати в їжу, оскільки вони викликають сильне отруєння.
Олесандр Спрягайло наголосив на тому, що рослина є повністю отруйною. Перші симптоми проявляються за 10-20 хвилин: пересихає в роті, збільшуються зіниці, можуть бути навіть марення та галюцинаціїї. Тому, потрібно одразу викликати швидку допомогу.
Вона росте на полях, у дворах, при дорозі. Період цвітіння - з травня по жовтень.
Найбільше потрібно остерігатися насіння дурману. Він може викликати навіть розлади психіки. Тому відразу потрібно промивати шлунок та телефонувати до "швидкої".
Паслін квітне з червня до вересня. Знайти його можна в чагарниках та берегах водойм. Деколи її використовують в народній медицині. Проте листки та ягоди є отруйними. Порушення доз викликає симптоми отруєння.
Цвіте ця рослина з травня по вересень. Болиголов є лікарською рослиною, хоча вона отруйна. Передозування під час лікування викликає гостре отруєння.
Квітне ця рослина з травня по червень. Викликає сильне запалення шкіри, якщо довго з нею контактувати. Також отрута може потрапляти у молоко корів, які їли жовтець. Симптоми після вживання такого молока проявляються нудотою, блюванням, болями в животі, діареєю.
Ця рослина цвіте від початку весни і до середини літа. Вона використовується у народній медицині та офіційній. Вживання чаю з конвалії викликає порушення роботи серця. Також можна втратити свідомість. Крім цього, може бути діарея, блювота, біль в животі, шум у вухах, слабкість.