«ГОЛОС РОДУ МОГО»: ВИСТАВКА АВТОРСЬКИХ ПРИКРАС МАРІЇ ТРОФИМЧУК
У Літературно-меморіальному музеї Лесі Українки діє персональна виставка жіночих прикрас Марії Трофимчук під назвою "Голос роду мого". Про це повідомляють в самому музеї.
На виставці представлено 18 авторських робіт. Це - різнобарвні намиста, виготовлені з натурального каміння (агат, флюорит, ларимар, лазурит тощо) в етнічному стилі.
Читайте також: Вірастюк, Конюшок, Лашин: у Житомирі найсильніші спортсмени обговорювали проведення свята «Сильні України»
Марія Трофимчук родом з Кореччини. За освітою - економіст. Упродовж 1998 - 2008 років проживала у Новограді-Волинському (нині - Звягель). Згодом переїхала до США. "Хоббі виникло в 2016 році, - розповіла майстриня, - коли повернулась в Чикаго з чергової поїздки в Україну. Краса нашого краю, історична спадщина, тяга до збереження давніх традицій носіння коралів та намист посприяли тому.
А також бажання не втратити національну ідентичність на чужині. Кожне намисто це маленька історія і своєрідний етап в житті. Всі вони створювались з прив'язкою до пір року або ж святкувань Різдва, Великодня, Купала".
Читайте також: Житомирська школярка Марина Петренко: «Шахи для мене — це мистецтво»
Кожне намисто зроблене з любов'ю і має свою назву: "Праматір", "Полум'яна ніч", "Тіні забутих предків", "Хрущі над вишнями гудуть", "Стиглі черешні", "Вечірня таємниця" та ін. Не всі роботи майстриня готова продати. "Вони як мої дітки, - пояснює вона. - Хочеться віддавати їх в надійні руки, тому, хто їх любитиме і відчуватиме їхню енергетику і одягатиме як оберіг на різні випадки життя. На замовлення не роблю, точних повторів немає".
Читайте також: Активні парки: долучайтеся до тренувань з бігу у гідропарку Житомира!
Прикраси в етнічному стилі - універсальні. Їх можна поєднувати як з вишиванками, так і сучасним вбранням. Виставка триватиме до 30 червня. Вхід - за ціною квитка.
Літературно-меморіальний музей Лесі Українки у Звягелі
Підписуйтесь на нас у соціальних мережах, ще більше оперативної інформації тут: