Процес розмитнення авто з Європи може здаватися надто складним і незрозумілим. Насправді розібратися в цьому досить легко, якщо знати деякі нюанси та деталі.
Формула для підрахунку акцизу наступна: Ставка (базова) х К (двигун) х К (вік авто).
Під ставкою тут розуміють базову ставку податку в євро за 1 одиницю транспортного засобу:
Коефіцієнт К (двигун) визначається діленням об’єму циліндрів двигуна внутрішнього згоряння в куб. см на 1000 куб. см.
Коефіцієнт К (вік) дорівнює кількості повних календарних років з року, наступного за роком виробництва авто до визначення ставки податку. Для нових авто і транспортних засобів, які використовувалися до одного повного календарного року, цей коефіцієнт дорівнює 1. Для тих, які у використанні вже понад 15 календарних років – дорівнює 15.
Мито визначається у кількості 10% від вартості авто, яка зазначена в документах. У разі виникнення сумнівів щодо об’єктивності заявленої ціни працівники митниці можуть вимагати проведення експертизи і визначення оцінювальної вартості автомобіля. Але таку вимогу можна оскаржити.
Податок на додану вартість становить 20% від суми акцизу, мита та ціни автомобіля.
Насамперед слід звернутися до митниці за місцем проживання або тимчасового перебування власника авто. Туди потрібно подати такі документи:
Документи подаються разом із заявою на ім'я керівника місцевого управління ДФС щодо зміни митного режиму "транзит/тимчасове ввезення" на митний режим "імпорт".
Далі необхідно доставити автомобіль до найближчої зони митного контролю та здійснити розмитнення.