Є чимало водіїв, які з початком літнього сезону нехтують заміною зимової автомобільної "гуми" на літню.
Причини зазвичай дві - бажання заощадити гроші та скарги на відсутність вільного часу. Але їзда на автомобілі з шинами, що не відповідають сезону, - це не просто недбалість, це реальна небезпека, як для власника авто, так і для оточуючих.
Відмова від заміни зимових шин на літні справді дає змогу заощадити на осінньому і весняному відвідуваннях шиномонтажу. Але в підсумку економія виходить сумнівна - адже зимові шини в теплу погоду зношуються набагато швидше.
Пояснюється це тим, що під час виробництва зимової "гуми" використовується спеціальний склад, властивості якого дають змогу забезпечити оптимальні зчіпні властивості саме за низьких температур. Таким чином, коли температура підвищується, шини стають м'якими, і зчеплення з поверхнею слабшає.
Потрібно зазначити, що, в середньому, ціна літніх шин приблизно на чверть дешевша, ніж вартість зимових того ж виробника.
У зимових шин порівняно з літніми значно вищі два параметри - опір коченню і зчеплення з поверхнею. Пояснюється це тим, що в зимовий період авто, як правило, пересувається складнішими поверхнями.
Відповідно, чим вищий опір коченню, тим вища витрата палива. Також зростають викиди шкідливих речовин, зокрема, СО2. Фахівці підрахували, що різниця у витраті під час їзди на різних типах шин може становити до 10%.
Зимова автомобільна "гума" м'якша, тому в теплу погоду, коли полотно дороги розігріте, протектор гірше "тримає" дорогу, керованість знижується. Зимові шини розраховані для їзди за певних умов - по льоду, злегка підмерзлому асфальту, снігу і сніжному бруду. Але вони абсолютно не підходять для пересування в сильну спеку або сильний дощ. Це означає, що під час дощу навіть на невеликій швидкості можна втратити керування автомобілем.