Ті, хто веде здоровий спосіб життя або прагне скинути зайві кілограми, вважають, що хліб краще не вживати через те, що він містить багато вуглеводів. Та все ж таки, хліб є корисним для здоровʼя.
Не варто виключати з раціону вуглеводи, оскільки вони потрібні організму. Серед розмаїття хліба можна знайти корисний. Він повинен складатися з корисних інгредієнтів та не містити гідрогенізованих олій або інших шкідливих компонентів. Улюблений продукт має виготовлятись з цільного зерна, тоді він принесе користь.
Про це пише realbuzz.com.
Спельтою називається давній сорт пшениці. Останнім часом він стає все більш популярним серед тих, хто підтримує здоровий спосіб життя. В ньому рівень глютену є низьким. Спельта чудово підходить для дієтичного харчування та належить до повільних вуглеводів. Хліб з цієї пшениці має горіховий смак, а щільна текстура забезпечує відчуття ситості надовго.
Цей вид хліба походить з Вірменії та є тонким. Його готують з борошна, води та солі. Одразу після випікання він є мʼяким, але швидко переходить у хрусткий стан. Лаваш зручний тим, що у нього можна загорнути будь-яку начинку, тоді це стане повноцінним перекусом.
Гезлемі - так називають турецькі коржики. Вони займають місце у найкращій пʼятірці серед корисного хліба через універсальність та низьку калорійність. У турецький хліб можна додати улюблену начинку та смачно перекусити під час обіду.
Цей хліб готується з житнього зерна та борошна. Вид зерна надає йому світлий або темний колір. Основною характеристикою є те, що він має більшу щільність, ніж пшеничний хліб та має набагато більше клітковини. Житній хліб мало насичений жирами, не містить холестерину та в ньому є такі речовини як марганець, тіамін і селен.
Маркук - це сільський хліб. Він є різновидом приісних коржів та популярний на Близькому Сході. Його готують з невибіленого борошна, випікаючи на металевому деку. Маркук можна подавати в холодному чи гарячому вигляді та смакувати з будь-яким соусом.