На Житомирщині жінка віддала 10 тисяч гривень шахраям за «порятунок» сина



Ошуканці телефонують та, назвавшись лікарем, поліцейським, адвокатом чи прокурором, повідомляють про неприємності або раптову хворобу у ваших близьких.

Поки ошелешений співрозмовник намагається себе опанувати, злодії переконують їх, що можна зарадити біді, сплативши значну суму «на лікування» або «відшкодування збитків».

Днями така ситуація сталася з 65-річною жителькою смт Черняхова. Незнайомець, назвавшись правоохоронцем, повідомив пенсіонерці про тяжке травмування людини її сином. І тут же запропонував «залагодити проблеми» грошима. Жінка переказала на вказаний ним рахунок 10 тисяч гривень. І лише згодом зателефонувала синові ті дізналася, що у нього все гаразд.

Наразі слідчі Житомирського райуправління поліції встановлюють причетного до події у межах кримінального провадження за ст. 190 (Шахрайство) КК України.

Водночас поліцейські радять:

  • у разі повідомлення про раптове травмування чи захворювання рідної людини, або її потрапляння у кримінальну історію, уточніть, де саме зараз вона перебуває (яка лікарня чи поліційний відділок тощо) та повідомте, що зараз самі перетелефонуєте;
  • одразу ж спробуйте зв’язатися з людиною, про яку йдеться, або з кимось, хто може бути поруч, та дізнайтесь, чи з нею все гаразд;
  • у жодному разі не переказуйте кошти та не передавайте їх до рук незнайомцям, які нібито прийшли від імені ваших рідних;
  • якщо ситуація дійсно критична й для її залагодження у вас вимагають гроші – повідомте про це до поліції. Пам’ятайте, вимагання та пропозиція хабарів – кримінально карані діяння, тож не ставайте їх учасниками.

Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим, особливо літнього віку. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжувати свою злочинну діяльність.

Житомирське районне управління поліції

На Житомирщині жінка віддала 10 тисяч гривень шахраям за «порятунок» сина, фото-1

AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW