Поживні речовини рослини отримують із ґрунту, але проникають вони до коріння разом із водою. Відсутність поливу, особливо в спекотну пору року, може швидко погубити рослину. Садові рослини важко переносять спеку і тому влітку за ними потрібен особливо ретельний догляд.
Якщо рослина не отримала вчасно необхідну порцію вологи, вона починає сохнути. Опадає листя, зав'язі плодів. Це критичний момент - якщо полити рослину негайно, вона виживе, але плодів цього сезону чекати вже не варто.
Регулярний полив дуже важливий, крім того, потрібно знати і як правильно поливати ту чи іншу рослину. Садівники радять поливати рослину по всій площі кореневої системи (зазвичай це не менше метра). Також важливо знати, що важливий не частий, а саме регулярний і рясний полив. Наприклад, щоб полити яблуню, потрібно не менше ста літрів води.
Для того щоб визначити приблизну площу поливу дерева з урахуванням розмірів його кореневої системи, потрібно візуально провести лінію від крайніх точок його гілок до землі. Приблизно до цієї межі і поширюється коренева система рослини, а отже, всю площу від стовбура до кінчиків гілок потрібно полити.
Для того щоб визначити, чи потребує зараз рослина поливу, потрібно викопати в землі заглиблення 40-50 сантиметрів. Взяти грудку землі стиснути - якщо ґрунт злипається в щільну грудку, то земля добре зволожена і на даний момент поливу не потребує. Якщо земля перетворилася на бруд, що тече, - у землі занадто багато вологи. Якщо грудка розсипається - рослина терміново потребує поливу.
Найпоширеніший і найпростіший спосіб збереження вологи в ґрунті - мульчування. Для нього використовують солому, сіно, папір, картон і навіть інші рослини. За допомогою мульчування над корінням створюється простір для доступу вологи і повітря, що дає змогу воді не випаровуватися внаслідок перегрівання ґрунту.