Зазвичай невідомий абонент називається оператором мобільного зв’язку або працівником банку чи торгівельної інтернет-платформи.
Під приводом надання допомоги для «покращення зв’язку», «захисту» банківського рахунку чи проведення «безпечного» переказу коштів пропонують перейти за надісланим посиланням або ж натиснути комбінації клавіш на мобільному. У результаті шахрай отримує доступ до чужого банківського рахунку.
Схожа неприємність трапилася з 51-річною житомирянкою. До жінки зателефонував невідомий та назвався працівником мобільного оператора. Він повідомив про нібито нове законодавство щодо процедури відновлення телефонного номера. Тож сповістив жінку про необхідність введення певного цифрового коду, який їй надійде за кілька хвилин. Житомирянка виконала усі вказівки та згодом виявила, що її мобільний номер заблоковано. Відновивши доступ до зв’язку в офісі мобільного оператора виявила, що за цей час з її рахунку було знято 150 тисяч гривень.
Поліцейські встановлюють осіб, причетних до шахрайства та нагадують правила, які допоможуть убезпечити себе від подібних злочинних посягань:
Відділ комунікації поліції Житомирської області