Часом нещасливі взаємини складаються саме через вас, хоча ви навіть цього не усвідомлюєте. Частенько ми звинувачуємо партнера або ж шукаємо певні об'єктивні причини, як от нестача грошей, маленька дитина, спільне проживання з батьками, а пошукати причину в собі чомусь забуваємо.
Психолог Тетяна Гнатюк на своїй сторінці в Instagram поділилась з підписниками, як за допомогою досить простого тесту встановити, що ви є занадто прискіпливою особистістю у стосунках і є справжньою "причепою".
Варто поставити собі три питання:
Чи вважаєте, що партнер не може задовольнити ваше прохання?
Ви думаєте, що б ви не попросили, він/вона все зробить зовсім не так, і ви про це прямо говорите, прискіпуючись і надто критикуючи.
Чи наполягаєте на миттєвих діях, незалежно від його/її потреб в той час?
Він/вона читає журнал чи книгу, а ви раптом починаєте наполягати на тому, що треба все покинути і піти в магазин, полагодити меблі чи просто поговорити.
Чи постійно повторюєте одні й ті ж самі прохання, вимоги, бажання?
Ви можете подумати, що він/вона вас не розуміє, не чує, не може щось зробити правильно, скільки раз ви б цього не просили та наполягали.
Якщо ваша відповідь на всі вище наведені запитання "так", вітаємо! Ви є прискіпливою особистістю в стосунках.
Психолог рекомендує спробувати спілкуватись трохи по-іншому.
Експерт радить:
Спочатку скажіть, що саме вас засмучує. Обов'язково встановіть часові межі для ваших прохань. Перестаньте повторюватися. Повідомте про свої потреби, зупиніться (мовчіть), та вислухайте, відповідь партнера.
Вам варто прислухатись до думки партнера, адже можливо його ідея краща й мудріша.
Ніколи не спілкуйтесь з використанням "ти"-твердження (воно зазвичай викликатиме незгоду та захист). Не "ти завжди робиш не так", а "мені подобається, коли ти робиш так і так".