Сковорідка з антипригарним покриттям – чудова помічниця на кухні, завдяки якій господині можуть забути про прилипання, пригорання продуктів та використання великої кількості жиру для смаження продуктів. Але щоб такий посуд служив довго, зберігаючи захисний шар, потрібно правильно за ним доглядати.
Не всі знають, що деякі продукти можуть пошкодити покриттю, тому їх на антипригарних сковорідках готувати заборонено.
Це продукти, які містять велику кількість кислоти, через що можуть пошкодити антипригарне покриття. Тож не рекомендується смажити томати та додавати у страви сік цитрусових під час готування.
Смаження на антипригарній поверхні м’яса – розповсюджена помилка. Для правильного прожарювання стейка необхідна висока температура, а антипригарні сковорідки не розраховані на це.
Через те, що в процесі приготування соуси можуть карамелізуватися та прилипати, не варто використовувати таку сковорідку. Адже антипригарне покриття відшаровується.
Хоча деякі антипригарні сковорідки дозволяється використовувати для приготування страв в духовці, але не всі. Тому попередньо потрібно ознайомлюватись із інструкцією виробника. Також інформація щодо використання може вказуватись на звороті виробу.
Готові страви не можна зберігати у таких сковорідках, ставлячи їх у холодильник. Через різницю температур покриття пошкоджується. Також при тривалому контакті з їжею харчові кислоти потрапляють в мікротріщини на поверхні, через що відбувається корозія металу, а покриття здувається.
Антипригарні сковорідки треба зберігатися окремо, захищаючи від контактів з гострими і ріжучими предметами.