Підрив гребель для росії не є чимось новим. Подібне росія практикувала під час Другої світової війни, коли 18 серпня 1941 року чекісти 157 полку НКВС підірвали греблю ДніпроГЕСу, щоб зупинити німців.
Це стало несподіванкою не стільки для німців, скільки для червоноармійців, які відступали. Від вибуху загинули радянські солдати, які в цей момент переправлялися через греблю. Також під водою опинилися ті частини радянських військ, які перебували нижче за течією. Загинуло від 20 до 100 тисяч радянських військових і цивільних.
Німці відновили станцію вже влітку наступного року, а восени 1943-го під час відступу знову спробували її підірвати.
Пройшли роки і російський агресор знову вдався до екоциду, підірвавши Каховську ГЕС.
Шостого о 02:50 російські терористи здійснили внутрішній підрив конструкцій Каховської ГЕС. У зоні підтоплення близько 80 населених пунктів.
Для порятунку людей задіяні всі служби, військові, Уряд, Офіс.
На засіданні РНБО погоджено комплекс міжнародних і безпекових заходів, щоб притягти росію до відповідальності за цей теракт. До жорсткої відповідальності.
Засідання Державної комісії ТЕБ та НС. На порядку денному – Каховське водосховище. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль виокремив напрямки ліквідації наслідків екоциду, скоєного окупантами.