Музей культури єврейського народу та історії Голокосту "Музей Михайла Мармера" у Кривому Розі в межах проєкту Smithsonian Cultural Rescue Initiative отримав обладнання, завдяки якому установа зможе працювати в умовах блекауту а також здійснити цифровізацію архівної інформації, котра міститься на нестійких носіях.
Про це сайт 0564.ua повідомляє з посиланням на директорку музею Світлану Піддубну.
За її словами, Смітсонівський інститут, Фонд Костюшка у США спільно з польським фондом «Фольковіско» об’єднались з метою допомоги українським музеям, аби допомогти зберегти культурну та історичну спадщину, не допустити її втрати в умовах російсько-української війни.
Допомогу у вигляді обладнання від американських організацій отримують понад 30 музеїв у різних містах України, у тому числі і в Кривому Розі.
"Для збереження експонатів ми маємо підтримувати певний сталий температурний режим у приміщенні музею. Однак взимку у нас не опалювалось. Водночас усі ми пам'ятаємо про сумнозвісні блекаути, проблеми з електропостачанням. Так само не можна передбачити, якими можуть бути наслідки воєнних дій надалі. Тож обладнання, яке ми отримали, допоможе врятувати і наші експонати і важливу інформацію про музейний фонд", - пояснює пані Світлана.
На фото: Світлана Піддубна розповідає про нове обладнання
Серед отриманого обладнання - "розумні" керамічні обігрівачі, завдяки яким зможуть забезпечити необхідний температурний режим у музеї, портативна електростанція, повербанки різних потужностей, лампи-ліхтарі, які працюють на акумуляторах, жорсткий диск.
Загальна вартість отриманого обладнання - 45 тисяч гривень.
Як зазначила директорка Музею Михайла Мармера, Смітсонівський інститут, заснований ще у в першій половині ХІХ століття, складається з понад 20 музеїв, освітніх центрів, культурних, дослідницьких. Він допомагає науковцям і займається порятунком культурної та історичної спадщини у різних кризових ситуаціях. Адже в цій інституції вважають, що захист культурної спадщини - творів мистецтва, історичних артефактів, традицій - є важливим елементом збереження ідентичності народу.
Після повномасштабного вторгнення Смітсонівський інститут звернувся до Фонду Костюшка у Вашингтоні, щоб спільно допомогти Україні, де через російське вторгнення зруйновані музеї, знищені культурні надбання, існує загроза втрати експонатів.
Питаннями логістики в межах проєкту порятунку культурної спадщини займається Ярослав Кіт - доктор філософії, аналітик та засновник Інституту глобальної та регіональної аналітики (Люблін, Польща).
На фото Google угорі - Музей Михайла Мармера