Жителів Тернопільщини попереджають про дві шахрайські схеми, через які можна втратити гроші



Поліцейські застерігають від шахраїв: не купуйте талони на пальне у незнайомих осіб. Ще одна схема: зловмисники розміщують фейкове оголошення про оренду житла, виставляють фото та занижують ціну аби привабити жертв афери. Факт шахрайства, пов'язаний з придбанням талонів на дизпаливо задокументували співробітники Чортківського райвідділу поліції. Житель районного центру перерахував невідомому 9 тисяч гривень за купівлю неіснуючих паливних карток. Зі слів потерпілого, знайомий дав йому номер телефона чоловіка, який нібито продає талони на дизельне пальне за значно нижчою ціною. Він зв’язався з продавцем, який запевнив, що надішле йому поштою картки на пальне та попросив оплатити за товар 9 тисяч гривень. Чортківчанин через термінал перекинув гроші на рахунок продавця. Проте талони не отримав і гроші йому не повернули. За даним фактом дізнавачі розпочали кримінальне провадження за статтею 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять оперативно-розшукові заходи для розкриття злочину.

У жодному разі не переказуйте кошти наперед незнайомцям та ніколи не купуйте талони з рук у сторонніх осіб. Картки на пальне можна придбати лише через офіційні компанії та регіональні представництва автозаправних станцій. За будь-який товар розраховуйтеся лише після його отримання.

Зловмисники розміщують фейкове оголошення про оренду житла, виставляють фото та занижують ціну аби привабити жертв афери. Саме на таке оголошення і натрапила в соцмережі мешканка обласного центру, яка хотіла орендувати на декілька днів житло на Івано-Франківщині.

Зателефонувала за вказаним номером, аби домовитися про оплату. Орендодавець попросив завдаток у розмірі доби перебування. Потерпіла погодилася та перевела кошти на невідомий рахунок. Як тільки грошовий переказ надійшов на невідомий рахунок, оголошення зникло, як його автор. Зловмисник заробив за декілька хвилин телефонної розмови 5 тисяч гривень. В аналогічний спосіб втратила 3 тисячі завдатку ще одна тернополянка. Жінка хотіла орендувати квартиру у Львові. Обидві потерпілі звернулися за допомогою в поліцію. Відомості про подію слідчі внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до ст. 190 Кримінального кодексу України.

Правоохоронці встановлюють усі детальні обставини афер. Аби уникнути обману під час оренди помешкання, в першу чергу, перевіряйте акаунт автора – дату створення, наявність інших оголошень. Якщо одні й ті ж фото квартири розміщені для оренди в різних містах, йому точно не варто довіряти. Не перераховуйте жодних коштів, поки особисто не прийдете на перегляд житла.

Якщо його власник запевняє, що охочих орендувати квартиру дуже багато і для того, щоб її забронювати, ви маєте перерахувати кошти – ймовірно, це одна із поширених шахрайських схем. Шукайте житло на перевірених, офіційних платформах.

Не надсилайте свої паспортні дані. Часом можуть погодитися притримати житло без завдатку і просять скинути ваші паспортні дані. Згодом ці дані відправляють іншим людям і видають їх за свої. І ваші паспортні дані починають гуляти інтернетом - як документи аферистів.

Підписуйтеся на наш Телеграм-канал, де багато цікавих новин, фото та відео!  https://t.me/ternopil0352



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW