В цьому році Луганщині виповнюється 85 років. Зараз не час святкувати, але слід нагадати про нашу рішучість звільнити та відновити область. Саме з цього приводу 3 червня в Дніпрі пройшов форум, який об’єднав представників урядових інституцій, міжнародних фондів, народних депутатів України та відомих уродженців Луганщини.
Про це повідомляє сайт 056.
Ще в 2014 році осередок українського духу - Луганщина, взяла на себе найбільший тягар російської агресії. Зараз значна частина області - під окупацією, на межі з якою ведуться запеклі бойові дії. І зараз важливо консолідувати зусилля задля Перемоги та скорішого повернення на рідну землю.
"Війна поки що, дуже тимчасово забрала у нас Луганщину. Ми сьогодні не на території області, але точно знаємо, що маємо робити, що ми робимо для того, аби відновити кожен метр нашої землі, повернути кордони 1991-го року - Луганщину, Донеччину, Херсонщину, Запоріжжя та наш український Крим.
Ми маємо чіткі плани, розрахунки, і найголовніше - людей, які вірять в те, що вони роблять, які вірять у свою державу, наші Збройні Сили, у президента, і в те, що Бог точно нам допоможе, якщо ми об'єднаємось, якщо ми будемо єдиними і вмотивованими.
Ми все відновимо, головне врятувати людей. Відновимо, людину, людина відновить все", - заявила віце-прем’єр-міністр України – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук.
Як зазначив голова Луганської ОВА Артем Лисогор, вторгнення рф консолідувало жителів області. Для них створено розгалужену систему з 33 хабів у 18 областях, допопогу в яких отримують понад 100 тис. наших громадян.
"Сотні тисяч наших людей, покинувших усе, вже вдруге продемонстрували, що ніколи не будуть йти під владою російського загарбника.
В окупації залишилось багато наших людей, скутими обставинами, які на теперішній час не мають можливості виїхати.
Кожен, хто підтримав "руський мір" відповість по справедливості", - сказав він.
Очільник області наголосив, що на сході же дев'ять років кращі сини і доньки України нищать ворога, за свободу ризикуючи найвищим - своїм життям.
Донеччина та Луганщина є спільними не тільки до захищення. В цих двох областей є низка спільних цінностей та багатовікова історія. А також втрати - людські, територіальні, інфраструктурні.
"Той удар, який взяла на себе Луганщина та Донеччина у війні - буде в історії. На жаль, здебільшого ми зараз пишемо її кров'ю, але коли ми це робимо, ми чітко розуміємо, для чого. І це основне, що можна сказати про нашу головну мету.
Я впевнений, що у нас з вами є світле майбутнє, яке ми реалізуємо планами, цілями і досягненнями. І це обов'язково здійсниться", - наголосив начальник Донецької обласної військової адміністрації Павло Кириленко.
Лисогор на форумі "Луганщина-85" презентував пріоритетні проєкти розвитку Луганської області після деокупації території та наголосив, що тільки інноваційний підхід надасть шанс на прискорення відновлення регіону.
Зокрема, були представлені проєкти створення мінітеплоелектростанції із застосуванням технологій екологічного виробництва електроенергії, будівництва агрологістичного хабу, створення агрокластерів та підприємства з виробництва біоетанолу та біополімеру.
В рамках форуму голова Луганщини вручив державні нагороди та обласні відзнаки. Зокрема, за особисту мужність, виявлену при виконанні завдань із забезпечення захисту населення та інтересів держави, сім луганчан отримали відзнаку Президента України «За оборону України».