Трійця - одне з церковних свят, дата якого прив'язана до святкування Великодня. Цього дня церква вшановує триєдність Отця, Сина і Святого духа, тобто три образи Бога, які складають його сутність.
Цей день традиційно починається урочистими богослужіннями в храмах. У ніч проти Трійці священнослужителі проводять вечірню, під час якої читають молитви про дарування Святого Духа та згадують, як він з'явився перед апостолами. Також цього дня святкується день народження Церкви Христової.
Підготовку до Дня Святої Трійці господині починають заздалегідь, адже потрібно навести лад у будинку та на дворі. Після генерального прибирання з давніх часів і до сьогодення дівчата приймалися за прикрашання будинку зеленню.
Зазвичай прикрашають любистком, чебрецем, полином, пижмою, аїром, лепехою. А святі образи в оселі прикрашають м'ятою та гілками берези. Ще використовуються гілки горобини, клена, квіти. Тому Трійцю ще називають Зеленими святами або Зеленою Неділею.
Вважається, що рослини символізують достаток, гарний урожай, здоров’я, тривалість життя, а також захищають будинок від впливу злих сил.
В цей день прийнято відвідувати родичів та друзів, а на стіл потрібно ставити щедре частування. Головною стравою вважається коровай. Увечері влаштовували гуляння з танцями та піснями.
Цього дня близькі дарували один одному приємні подарунки.
Також на Зелені свята раніше було прийнято засилати сватів. Навіть існувало народне повір'я — якщо заручитися на Трійцю, а потім зіграти весілля на Покрову, тоді подружнє життя буде щасливим.
Давні повір’я свідчать, що на Трійцю прокидаються русалки і водяні. Щоб їх відлякати, уздовж берега розпалювали багаття, водили хороводи і співали пісні.
Дівчата плели з польових квітів вінки і пускали їх по воді. Так на Трійцю проходили дівочі ворожіння на судженого й заміжжя. Чим швидше вода віднесе вінок, тим швидше дівчина вийде заміж.