Європейський Парламент схвалив плани щодо збільшення виробництва боєприпасів і ракет в Європі.
Про це повідомляється на Facebook-сторінці Генштабу ЗСУ.
Зазначається, що Закон "Про підтримку виробництва боєприпасів" має на меті прискорити доставку боєприпасів і ракет в Україну та допомогти державам-членам поповнити свої арсенали.
Запроваджуючи цільові заходи, включно з фінансуванням у розмірі 500 мільйонів євро, Закон "Про підтримку виробництва боєприпасів" має на меті збільшити виробничі потужності ЄС для усунення поточної нестачі оборонної продукції, зокрема боєприпасів класу «земля-земля» та артилерійських боєприпасів, ракет та їх компонентів.
Європейська комісія визначатиме, картографуватиме та постійно відстежуватиме наявність цих оборонних продуктів, їхніх компонентів та відповідної сировини. Пропозиція встановлює механізми, принципи та тимчасові правила для забезпечення своєчасної та тривалої доступності цієї оборонної продукції для її покупців у Європейському Союзі.
Ефективність цього регулювання буде оцінено до середини 2024 року з урахуванням еволюції контексту безпеки. За результатами може бути розглянуто продовження цих заходів та виділення додаткового бюджету.
Наголошується, що Європейська комісія подала закон якнайшвидше 3 травня 2023 року, і того ж місяця члени Європейського Парламенту погодилися розпочати термінову процедуру парламенту, щоб прискорити схвалення законопроекту.
Керівник переговорної групи ЄП Крістіан Бушоі (Європпейська Народна Партія, Румунія) сказав: «Сьогоднішнє рішення знаменує собою значний крок вперед для безпеки та оборони нашого Союзу, і особливо в нашій непохитній підтримці України перед обличчям триваючої російської агресії. Це зміцнить нашу здатність реагувати на виклики безпеці. Це перемога Європи та нашої колективної безпеки. Зараз Парламент готовий вести переговори з Радою Європейського Союзу , і ми сподіваємося досягти угоди якнайшвидше».
Закон було прийнято 446 голосами, проти 67 при 112, що утрималися. Тепер депутати Європейського Парламенту розпочнуть переговори з Радою з метою досягнення політичної угоди, за яку депутати Європарламенту потім проголосують на пленарному засіданні в липні.
Паралельно депутати Європарламенту працюють над підсиленням європейської оборонної промисловості за допомогою спільного Закону про закупівлі (EDIRPA), щоб підтримати співпрацю між державами-членами на етапі оборонних закупівель для заповнення найбільш нагальних і критичних прогалин.