Сьогодні, 1 червня, на початку засідання 32-ї (позачергової) сесії Чернігівської міської ради VIIІ скликання відбулася урочиста церемонія внесення та встановлення Прапора Честі в сесійній залі муніципалітету. На заході були присутні депутати Чернігівської міської ради, керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств, представнки ЗМІ, а також чернігівці.
Прапор Честі — одна із найвищих нагород Ради Європи, що заснована ще в 1955 році для європейських міст. У травні під час закордонного відрядження в.о. міського голови Чернігова Олександр Ломако відвідав Страсбург, де йому вручили Прапор, а тепер його офіційно вже розмістили в будівлі муніципалітету.
Текстовий варіант виступу Олександра Ломако
Дорогі друзі, колеги, шановні чернігівці!
Ми всі стали свідками історичної події для нашого міста.
Прапор честі від Парламентської асамблеї Ради Європи для Чернігова – це визнання того, що Чернігів – це європейське місто. Місто-герой та місто героїв!
Прапор Честі – нагорода всіх чернігівців за нашу стійкість в протистоянні ворогу. І цей прапор буде тут, в Чернігові, нагадувати про подвиг кожного мешканця нашого міста.
Прапор Честі – визнання досягнень міста та правильного курсу його розвитку.
Прапор Честі – оцінка посилення міжнародних зв‘язків міста. Це участь Чернігова в житті великої європейської родини.
Протягом травня в урочистій атмосфері Чернігів підписав угоди про партнерство і побратимство з величними древніми європейськими містами Реймс та Аахен. Ці події – важливі для стратегічного розвитку міста.
Це сигнал чернігівцям від наших партнерів – ми не одні! З нами – весь цивілізований світ!
Рік тому ми зупинили ворога. Ми стали щитом від зла! Не пустили його в серце країни, а отже – всієї Європи. Зараз ми знову на передовій. На передовій боротьби за цінності всього цивілізованого світу – демократію, свободу, місцеве самоврядування.
І в нас є славний досвід боротьби.
Адже, коли 400 років тому більша частина території країни-агресора ще була болотом, а там, де зараз Москва - квакали жаби, наш Чернігів уже мав Магдебурзьке право – статус європейського міста із сильним місцевим самоврядуванням.
З тих пір Чернігів стоїть на захисті головних свобод світу. Однією з цих свобод є демократія – протилежність диктатурі; є закон – протилежність свавіллю; і є захист інтересів громади – протилежність інтересам чиновників з центру.
За це завжди боровся Чернігів. За це сьогодні воюють українці. Проти рабства. Проти диктатури. Проти зла.
І ми не відступимо в цій боротьбі!
Ми не дозволимо ображати Чернігів та не мовчатимемо, як би комусь не хотілося! Бо за нами – Чернігів і чернігівці! Сильні люди, які сміливо боролися з ворогом, а зараз віддано відновлюють свій дім. Героїчні люди Чернігова, північних воріт країни, які захистили її серце. І про це ніколи не можна забувати.
Слава нашому красеню Чернігову!
Слава героям-чернігівцям!
Слава Україні!