Нова схема шахрайства в соцмережах: повідомлення від близьких можуть виявитися обманом



На своїй сторінці у Facebook Нацбанк України поділився інформацією про те, що шахраї продовжують винаходити нові способи обману з метою виманювання грошей.

Для втілення нової схеми аферисти використовують соціальні мережі.

Як це працює

Зловмисники отримують доступи до чужих акаунтів у соцмережах шляхом злому. Для цього використовують різні методи - фішингові посилання, прохання перейти на посилку і проголосувати в конкурсі, пропозиції роботи. Іноді шахраї розсилають неправдиві повідомлення про нібито верифікацію акаунта.

Після переходу за посиланням просять ввести дані, потрібні для входу в акаунт - паролі, логіни. У результаті аферисти отримують доступ до сторінки.

Схема обману

Зламавши акаунт, шахраї починають розсилати повідомлення з проханням терміново позичити грошей вашим друзям, родичам і знайомим. Такі повідомлення в соцмережах варто ігнорувати, і, звичайно ж, не можна переказувати гроші.

Як захиститися від злому та обману:

  • Перейти до налаштувань і увімкнути двофакторну автентифікацію в усіх додатках, що мають цю функцію;
  • Не створювати прості паролі, як і робить більшість користувачів. Що складніший пароль, то менше у зловмисників шансів;
  • Ніде і ніколи не вводити дані акаунта - логін і пароль;
  • Не брати участь у сумнівних голосуваннях, що вимагають переходу за посиланнями.

Перед введенням логіна і пароля обов'язково перевірте адресу ресурсу, на який збираєтеся перейти. Будь-які відмінності в адресному рядку свідчать про те, що вас намагаються направити на фішинговий ресурс.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW