У Чернігівському районі у селі Отрохи виявили сліди бурого ведмедя. Про це розповів засновник природничого центру «Міжрічинська пуща» Андрій Сагайдак. З його слів, востаннє офіційно вони фіксували присутність бурого ведмедя в області понад 90 років тому, пише «Суспільне Чернігів».
Незвичайні сліди 30 травня виявила місцева жителька на околиці села. Вона тоді саме поралася на городі. Цього ж дня подібні сліди виявили через 17 кілометрів від села Отрохи.
– Приїхали, подивилися, проміряли. Там якраз дуже добре видно було, що це саме ведмежі сліди, дуже в нього характерна слідова доріжка. У нього передні і задні лапи відрізняються. Задня лапа дуже велика. Розмір сліда десь, якщо без кігтів, то це 27 на 16 сантиметрів. У нас таких великих тварин інших і немає. Ведмедя офіційно у нас в області немає. Є інформація, що іноді ведмідь з'являвся то в Городнянському, то в Сосницькому районах, але там не задокументовано. Це десь від мисливців якась інформація надходила, — розповів Андрій Сагайдак.
Сліди бурого ведмедя, ФОТО: Андрій Сагайдак
Зі слів Сагайдака, загалом в Україні налічують близько 300 одиниць бурих ведмедів. Вони занесені до Червоної книги. Більшість з них живе у Карпатах, поблизу з Чернігівською областю їх фіксували у Київській області, зокрема на території Чорнобильського біосферного заповідника, Сумській області та в Білорусі та Росії.
– У Сумській області сліди ведмедя фіксують зазвичай щороку, але там ситуація зрозуміла, бо вони знаходяться в одному лісовому масиві з російським заповідником. У Чорнобильському біосферному заповіднику ведмеді є, їх там кілька особин, їх фотографували фотопостками. Там ведмеді постійно мешкають вже понад 10 років.
Сліди бурого ведмедя, ФОТО: Андрій Сагайдак
Розміри слідів, зі слів Андрія Сагайдака, свідчать, що тварина молода та має великі розміри. У травні у бурих ведмедів шлюбний період, в цей час вони можуть відходити на великі відстані від постійного місця проживання.
– Всі самці можуть далеко відходити від постійного місця проживання в пошуках самки, в пошуках якихось вільних територій. Скоріш за все, що це просто тварина зайшла, тут покрутиться і повернеться назад, або буває, на жаль, часто ці тварини просто гинуть.
* * *
Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.