Почали блокувати рахунки пенсіонерів: чи законно це



У травні поточного року в Україні повернули практику банківських рахунків за різні, зокрема й комунальні борги. Блокують навіть рахунки пенсіонерів, які не оплатили вчасно комунальні послуги.

На профільному порталі Napensii з'явилася інформація про те, чи законні такі дії.

Представники банків, коментуючи ситуацію, розповіли, що найчастіше такі блокування виявляються помилковими, оскільки в період дії воєнного стану пенсійні рахунки мають бути захищені.

У разі якщо рахунок все ж заблокували, його власнику необхідно звернутися до судового виконавця і надати довідку про те, що заблокований рахунок є пенсійним.

Банк за своєю ініціативою не має права знімати блокування - це функція судових виконавців. Згідно з правилами, також можна знімати арешт із суми до 13,4 тис. гривень з будь-яких інших рахунків.

Можливість проведення операцій на заблокованих рахунках

У профільному міністерстві раніше пояснили, що крім користування сумою в 13,4 тис. гривень на місяць із заарештованих рахунків також можна оплачувати податки і збори. Якщо виконавчих проваджень більше одного або заарештовано відразу кілька рахунків, то можна виділити лише один рахунок для здійснення фінансових операцій.

Для того щоб вибрати рахунок, потрібно звернутися із заявою до виконавчої служби. Заяву можна подати як у паперовій, так і в електронній формі.



AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW