Кому з чоловіків дозволений виїзд з України під час війни: повний перелік пільгових категорійЗараз, під час дії воєнного стану в Україні, чоловікам призовного віку забороняється перетинати державний кордон. Проте є певний перелік виключень – категорій військовозобов’язаних, які можуть виїжджати з країни.

Громадяни з інвалідністю

Чоловіки з інвалідністю будь-якої групи можуть перетинати кордон. Але при цьому вони мають надати прикордонникам один із документів, в якому зазначається група і причина інвалідності:

 • посвідчення, яке підтверджує відповідний статус;
 • пенсійне посвідчення;
 • посвідчення одержувача соціальної допомоги;
 • довідка для отримання пільг людині з інвалідністю, які не мають права на пенсію чи соцдопомогу.

Ті, хто супроводжує людей з інвалідністю

Законодавством дозволений виїзд за кордон тим, хто супроводжує родича з інвалідністю (дружину, батьків, дитину). Для цього треба мати такі документи:

 • документи, які підтверджують родинні зв'язки (свідоцтво про шлюб, свідоцтво про народження, витяг про місце проживання);
 • документи, що підтверджують інвалідність особи, яку потрібно супроводжувати;
 • документ, який підтверджує здійснення догляду за родичом (наприклад, довідка про отримання компенсації чи допомоги за догляд).

При цьому треба враховувати таке обмеження: чоловіки, які супроводжують людей з інвалідністю, зобов'язані повернутися в Україну не пізніше тих людей, яких вони супроводжували.

Багатодітні батьки

Чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше неповнолітніх дітей, можуть виїжджати за межі країни. Щоб підтвердити право виїзду, вони мають надати працівникам Держприкордонслужби такі документи:

 • свідоцтва про народження дітей;
 • свідоцтво про шлюб або рішення суду про розірвання шлюбу;
 • рішення органу опіки або посвідчення батька багатодітної сім'ї.

Чоловіки, які самостійно виховують неповнолітню дитину

За кордон можуть виїздити чоловіки, які самостійно виховують дитину (дітей) віком до 18 років. У такому випадку потрібно надати такі підтверджуючі документи:

 • свідоцтво про народження дитини (дітей);
 • свідоцтво про смерть одного з батьків або рішення суду про позбавлення другого з батьків батьківських прав;
 • рішення суду про розлучення та визначення місця проживання з одним із батьків.

Військові з метою лікування

Українські військові, які отримали поранення під час воєнних дій, мають право поїхати за кордон на лікування або реабілітацію.

Для цього потрібно оформити спеціальне направлення на лікування за кордоном та лист від Міністерства охорони здоров'я. Документами треба підтвердити готовність закордонного медичного закладу прийняти їх на лікування.

Водії та волонтери

Дозволено виїздити під час воєнного стану водіям, які мають ліцензію на міжнародні перевезення вантажів. Інформацію про таких водіїв вносять до інформаційної системи "Укртрансбезпеки".

Крім того, кордон можуть перетнути водії-волонтери при перевезенні вантажів для ЗСУ, медичних матеріалів або гуманітарної допомоги. Для цього слід зареєструватися в системі "Шлях".

Спортсмени та культурні діячі

Українські спортсмени, спортивні тренери та фахівці зі спортивної підготовки мають право виїхати за кордон для участі в офіційних змаганнях та тренувальних зборах. Для цього потрібно отримати рішення Міністерства молоді та спорту України про включення їх до складу національної збірної.

Діячі культури можуть виїжджати з України, щоб представляти нашу країну на міжнародній арені та здійснювати благодійні збори. Для цього потрібен дозвіл на виїзд, який надає Міністерство культури. Крім того, вони мають отримати запрошення від організаторів заходу та заздалегідь подати відповідний запит на виїзд.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW