На Оболонському острові у Києві не зупиняється будівництво, попри знайдені на ньому археологічні пам'яткиПопри наявність археологічних знахідок на Оболонському острові у Києві, будівельні роботи там і надалі продовжуються.

Про це повідомляє очільниця ГО «Почайна» Аннабелла Моріна на своїй сторінці у Facebook.

Долучайтесь до нашого Telegram-каналу «Головні новини Києва – 44.ua» – джерело важливих, актуальних та перевірених новин Києва, Київщини та України. Долучайтесь!

Активісти закликають владу призупинити будівництво на острові, але наразі воно продовжується. До того ж, за словами Моріної, зараз йдуть «паперові війни», аби не починати розкопок.

Нещодавно фахівці Інституту археології НАН офіційно підтвердили наявність на острові культурного шару. Під час будівельних робіт на острові були знайдені: мушкетні кулі, лунниця з емаллю (жіноча прикраса у формі півмісяця) III-VIII століття та козацька люлька. За законом «Про охорону культурної спадщини» забудовник мав зупинити будівництво розважального парку, щоби провести на острові розкопки.

Розслідування щодо знищення культурного шару будівельниками вже розпочато, – йдеться в повідомленні Аннабелли Моріної.

Поліція за фактом будівельних робіт відкрила кримінальне провадження за статтею про умисне нищення пам’яток історії або культури та розпочало досудове розслідування.

Також розповідали раніше про історію заснування Києва, цікаві факти та легенди столиці.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW