З чим звертаються мешканці Донеччини до окупантів?Мешканці тимчасово окупованої Донецької області регулярно пишуть листи зі скаргами самопроголошеним «адміністраціям». Відсутність газу, води, світла, неврегульовані правила роздачі гуманітарної допомоги і зруйновані житла.

З чим стикаються жителі в окупації і як на це реагує «влада», розповідає KibOrg News.

Російські пропагандисти поширюють наратив про те, що донеччани зустрічають загарбницьку армію як «освободителей». Однак реальний стан речей доводить, що окупанти нічим хорошим не забезпечують громадян захоплених територій.

У серпні 2022 року на ім’я Дениса Пушиліна, самопроголошеного «голови» квазіреспубліки надійшло два звернення від мешканців Волновахи. У першому випадку авторка листу, Артеменко Наталя, благала про допомогу. Жінка пояснила: будинок, у якому вона живе з донькою, зятем й онукою, значно постраждав внаслідок бойових дій. Ще на початку травня 2022 року адресантка подалася до списку на програму відновлення. Тоді «адміністраційний» перелік складався з 244 осіб, а жінка була на самому початку. На момент її звернення список збільшився до 1500 осіб, але допомоги з відбудовою не отримали навіть ті, хто був у числі перших. Лист авторки закінчується фразою: «Вірю в республіку!». Але ця віра не врятувала жінку від холоду, про який вона писала через відсутність опалення. Глазунова Людмила висвітлила таку саму ситуацію. Зазначила, що на її питання з приводу відновлення будинку відповідають тільки одне: «Чекайте».

Крім того, з Волновахи до «адміністрації» окупантів надійшла колективна скарга мешканців з приводу того, що на їхній вулиці півроку не було світла. 

До того ж, сумісно звернулися до окупаційної «влади» жителі смт Донське. Їхнє селище ризикувало залишитися без постачання води, адже «керівництво» не оформило офіційно водоканал, який обслуговував Донське. Через 6 місяців роботи задарма працівники каналу заявили, що більше не працюватимуть. 

До окупантів у зв’язку з проблемами жителів Волновахи звернулася Горбунова Олена, росіянка з Таганрогу. Вона, «з турботою» про мешканців міста, у якому росла, повідомила «адміністрації» про відсутність у Волновасі світла, інтернету та води. Наголосила, що в населеному пункті не організований вивіз сміття. Також, за її словами, електрики з Донеччини отримують значно меншу зарплатню, ніж працівники з РФ. А ціни у населеному пункті загалом значно завищені.

Проблеми у квазіреспубліці і з видачею гуманітарної допомоги. Так, у вересні отримав скаргу «голова адміністрації» Мангушського району. Савицька Юлія з Російської Федерації повідомила про те, що її батьки, які прописані в Маріуполі, не отримують гуманітарну допомогу. Пояснила жінка це тим, що жити в рідному місті її родичі не можуть через знищення їхнього житла. А в Мангуші, де вони перебувають, їм відмовляють у гуманітарці через невідповідне місце прописки. Бюрократична пастка самопроголошеної «республіки». Ідентичний випадок був у Білих Людмили з смт Донське. Проте, вона розповіла, що «своїм» окупанти все ж роздають допомогу, попри відсутність необхідної прописки.

Сидоренко Ользі, уродженці смт Донське, неабияк ускладнив життя «паспорт» громадянки «Донецької народної республіки». Окупанти заборонили авторці їхати з Донського до Маріуполя. Причина тому — Донецька прописка, яка напередодні була необхідна адресантці для оформлення документів квазідержавного утворення.

Сьогодні зіштовхнулася з тим, що паспорт громадянки «Донецької народної республіки» став мені перешкодою

У вересні, напередодні навчального року, мешканці окупованої Донеччини зверталися до російської окупаційної «влади» через труднощі навчального процесу. А саме відсутність у школах обіцяних підручників. В іншій скарзі також зазначалося, що школярам не видали канцелярію.

На звернення громадян окупанти відповідають «розгорнуто і ємно». А саме, повідомляють про те, що:

  • Задля вивезення сміття мешканці мають оформити договори самостійно;
  • Люди похилого віку й особи з обмеженими можливостями отримують пенсійні виплати, тож не потребують гуманітарної допомоги;
  • Забезпечення вуличного світла буде реалізовано за наявності фінансування;
  • Інформація з приводу регулювання цін — «донесена»;
  • На питання руху автобусів «адміністрація» не впливає;
  • Виділення матеріальної допомоги у розмірі 10 тис. рублів місцевими «адміністраціями» не передбачено;
  • Проблема з газопостачанням буде вирішена до початку опалювального сезону. Ті, хто бажають підключитися до постачання, мають звернутися до газової служби у приватному порядку.

Окупаційній владі вдалося створити серед громадян враження легітимності своїх дій. Попри «офіційні» звернення, заяви і скарги, реальної допомоги і розв’язання проблем жителі окупованої Донецької області не отримують. 

Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW