Китай або Новосибірськ: міжнародні програми освіти на окупованій ЛуганщиніДоки Росія перебуває поза світових відносин, все «міжнародне» в її діяльності, включно з окупованими українськими територіями, так чи інакше стосується Китаю. Які шляхи навчання є у школярів і студентів з ОРДЛО та хто замінює західних виробників на російському ринку, читайте в нашому матеріалі.

Сьогодні у світі Росія займає місце ізгоя. Проти Російської Федерації прийняті санкції через анексію Луганської і Донецької областей і вторгнення на територію України 24 лютого 2022 року. Вже відтоді як війська РФ вдерлися в Україну у 2014 році, ряд держав запровадив обмежувальні заходи проти країни-агресорки. У березні 2023 року Єврокомісія оголосила одинадцятий пакет санкцій проти Росії. Обмеження стосуються посадових осіб, політичних діячів, пропагандистів, компаній та організацій. До того ж, громадянам Росії не видають візи. Низка країн, таких як держави ЄС, Велика Британія, Канада, закрили повітряний простір для російських літаків. Загалом, цивілізований світ відмовляється від Російської Федерації, пише KibOrg News. 

Держава ризикує опинитися в умовах повної політичної ізоляції. Зараз єдиним масштабним партнером Росії є Китайська Народна Республіка. Йдеться не про співпрацю на рівних, а про залежність економіки та промисловості РФ від Китаю. У багатьох аспектах діяльність Російської Федерації, та окупованих нею українських територій, спрямована на КНР.

Так, міжнародний розвиток системи освіти в ОРДЛО має тільки два спрямування – Росія і Китай. У лютому 2023 року «першому заступнику міністра освіти й науки» окупованої Луганщини «адміністрація» обласного центру надала перелік школярів для програми «обміну студентами» з КНР. Освітні заклади Луганська передали загальні відомості про учнів, що могли б у 2023 році відвідати Китай. Щоправда, частина дітей зі списку не володіє англійською мовою, а китайською й поготів.

Ішков Петро Олександрович, на чиє ім’я складений документ, обіймає посаду «першого заступника міністра освіти та науки» з липня 2022 року. Раніше уродженець Самари працював у Мінпросвіти РФ. 3 березня 2022 року, через тиждень після початку повномасштабного вторгнення, Ішков проводив відкритий урок для російських школярів, де пояснював причини і цілі «спеціальної військової операції». За державними даними РФ, урок переглянуло 5 млн осіб. Ішков наголошував на тому, яку «небезпеку» представляє НАТО для Росії; переконував, що фотографії російської армії та наслідків агресії в Україні – це фейк. Крім того, «перший заступник міністра освіта та науки» окупованої Луганщини є ідеологом створення єдиного підручника історії для російських шкіл, який не матиме «підміни понять». 

Інші варіанти отримання освіти за межами окупованої області, крім Китаю, менш заманливі. МОН РФ у 2022 році повідомили, що випускники ОРДЛО зможуть вступити до певних ВНЗ Росії за спеціальних умов – без іспитів, але пройшовши співбесіду. До прикладу, 80 місць для учнів з «республік» виділив Новосибірський державний технічний університет. Інші ВНЗ, що відкриті для абітурієнтів і студентів з Донбасу, знаходяться в Бєлгороді, Воронежі, Брянську, Ростові, Волгограді тощо. 

Отже, потрапити до Китаю, який на відміну від інших світових лідерів не відвернувся від Росії, варіант вартий розглядання. Так, у Севастопольському державному університеті, в тимчасово окупованому Криму, викладається китайська мова. Для студентів, які стали або планують стати громадянами РФ, з урахуванням позиції Росії у світі, має більше сенсу вивчення китайської, ніж західних мов. 

У 2022 році серед підприємців Криму поширювалися запрошення на конференції у Москві з питань співробітництва з КНР. Приводом заходів стало те, що «великі західні мережі призупинили роботу в РФ або пішли з ринку». «Багато рітейлерів, торговельних мереж і центрів Росії відчувають потребу у пошуку нових партнерів та постачальників. У рамках конференції відбудуться презентації компаній із китайських провінцій, готових вийти на російський ринок і зайняти місце західних брендів». У такий спосіб єдиною можливістю тримати на плаву економіку держави-агресорки залишається взаємодія з Азією. Окрема увага на конференціях приділялася особливостям китайської культури і прийняттю рішень. За умов, у яких опинилася Росія, країна має на меті враховувати всі нюанси співпраці з потенційними партнерами.

Зосередженість Російської Федерації на КНР міцніше прив’язує її та підкорює азійській державі. Навчання в Китаї замість Новосибірська хоч і непогана перспектива, втім не без складнощів: у цій країні спілкуються найскладнішою мовою у світі. А щоб відновити російський ринок через накладені санкції та вихід західних компаній, підприємцям доведеться щонайменше поцікавитися китайською культурою, аби гідно вмовляти КНР про партнерство. Натомість Китай використовує Росію як ринок збуту, джерело нафти, газу й кадрового потенціалу, згідно з програмами обміну, й остаточно не підтверджує підтримку РФ у збройній агресії проти України.

Використані в статті матеріали можна завантажити за посиланням.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW