Кам’янське одне з небагатьох міст України, де школярі навчаються очноМинулого тижня в селищі Кам’яниця Ужгородського району, що на Закарпатті, проходив Національний освітній форум керівників департаментів та управлінь освіти під назвою «Освіта в Україні – виклики сьогодення та перспективи майбутнього». Кам’янське на цьому форумі представила директор департаменту з гуманітарних питань Наталія Рева. Вона розповіла нам про цей захід та чим освітній процес нашого міста приємно вразив учасників освітнього форуму.

Метою форуму є створення пулу громад-побратимів для формування максимально тісних зв’язків та партнерської співпраці в розв’язанні й подоланні гуманітарних та економічних питань на шляху європейської інтеграції. Обмін досвідом та кращими практиками, що може стати надійним фундаментом для ефективної та багаторічної співпраці.

У форумі взяли учать 73 представники з різних областей нашої країни. Дніпропетровщину на форумі представляли шість громад з Дніпра, Кам’янського, Обухівської, Могилівської, Сурсько-Литовської та Верхівцевської громади. Наскрізною лінією презентації освіти Кам’янського на форумі було «Війна. Освіта. Допомога. Перемога!»

Ключовими питаннями форуму була освіта в умовах війни і майбутнє освіти в Україні. Говорили про реформу освіти, яка вже декілька років триває в країні. Вона передбачає приведення у відповідність типів закладів освіти, створення ліцеїв, гімназій та початкових шкіл. Як зазначила Наталія Василівна, у нашому місті вже  затверджена програма та зараз триває перехід навчальних закладів у статус ліцеїв та гімназій, деякі заклади зберігають статус перехідних ліцеїв, але до 2027 року вони стануть гімназіями. Ця програма була затверджена сесією Кам’янської міської ради ще у 2018 році і перехід триватиме до 2027 р. Натомість, учасники з деяких інших областей розповіли, що їхні міста тільки почали  цю процедуру. Говорили про труднощі просування реформи, тому що не всі бажають, щоб школи змінювали свій статус, а, відповідно, і тривалість навчання: окремо початкова школа до 4 класу, гімназія з 5 по 9 клас і ліцей з 10 по 12 клас. Також на форумі розглядалося питання фінансування в умовах війни, як проходить оплата праці педагогічних працівників. Як виявилося, у деяких областях, наприклад, вчителям не оплачується перевірка зошитів, класне керівництво, тому що діти не відвідують школи, а працюють виключно дистанційно. У Кам’янському вчителі такі виплати отримують у повному обсязі.

Під час форуму учасники поділилися досвідом роботи щодо організації освітнього процесу в умовах воєнного стану. Також учасники форуму відвідали освітні заклади Полянської громади.

На форумі Наталія Рева поділилася досвідом організації освітнього процесу в Кам’янському в умовах воєнного стану та розповіла про потужний волонтерський рух освітян міста. Наше місто було прикладом для всіх учасників форуму, вони були приємно здивовані, що Кам’янське, яке знаходиться недалеко від лінії фронту відновило освітній процес у закладах освіти очно. В Україні небагато громад взяли на себе відповідальність прийняти дітей в школах та садочках. Зокрема у Дніпропетровській області з початком навчального року 2022-2023 тільки в Кам’янському відновили освітній процес у змішаному та офлайн форматі. На сьогодні до Кам’янського долучилося Верхівцеве, де учні також частково вийшли до школи та навчаються за змішаною формою. Школи і садочки міста Дніпра працюють виключно дистанційно.

Навчання дітей Кам’янського офлайн стало можливим тільки тому, що в школах та садочках були облаштовані укриття завдяки тісній співпраці міської влади, батьків та педагогічних колективів. Завдяки тому, що міський голова Кам’янського Андрій Білоусов особисто контролював хід виконання робіт, діти змогли повернутися в школи. З міського бюджету були виділені кошти на облаштування укриттів для забезпечення там усіх необхідних умов: вентиляції, каналізації, аварійного освітлення. На сьогодні в нашому місті в 41 закладі освіти діти навчаються очно або у змішаному форматі. І тільки одна школа залишилася працювати виключно дистанційно, тому що в цьому закладі немає укриття та немає можливості безпечно розташувати дітей під час повітряної тривоги. Із 50-ти дитячих садочків тільки 8 не мають укриттів та працюють дистанційно. Тому переважна частина дітей відвідує садочки, що дозволяє малюкам отримувати повноцінну дошкільну освіту, а їх батькам ходити на роботу.

Яка ж ситуація з освітою склалася в інших містах України? Наприклад, у Києві поступово відновлюється освітній процес у змішаному форматі. Школи Київської, а також Чернігівської, Хмельницької областей працюють виключно дистанційно. У Вінницькій області відновили роботу садочки, учні у школах також навчаються у змішаному форматі. А загалом у більшості областей України школи працюють виключно у дистанційному форматі.

Сфера освіти, як і всі сфери життя суспільства, зазнала сильних змін в умовах воєнного стану  Усі ми вчилися та продовжуємо вчитися жити в цих нових умовах: хтось – продовжувати здобувати освіту, а хтось – працювати.  І дуже добре, коли є розуміння, що безпека учасників освітнього процесу передусім, але соціалізація, повноцінне спілкування та набуті знання дітей – це запорука майбутнього нашої держави!AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW