"Унікальний музей хліба": веломандрівник відкрив для себе несподіване у маленькому селі на ТернопільщиніВеломандрівник Петро Грушко випадково потрапив на Тернопільщину у село Гуштин, що у Скала-Подільській селищній громаді донедавна Борщівського, а теперЧортківського району.

Як інформують "Тернополяни", село розміщене на трасі Скала-Подільська - Чортків. Виглядає доглянутим і впорядкованим. Має два храми : стару дерев'яну церкву Різдва Пресвятої Богородиці, збудовану на початку 20 століття і нову, з такою ж назвою, блиск золотих бань якої видно на багато кілометрів від села.)

"Та найбільшим багатством Гуштина можна вважати музей "Історії хліба", який знаходиться в місцевій школі. Багаторічним керівником якого є Ганна Верига. Жінка розповіла, як по крихітці збирали ексонати по всьому селі і зараз музей має досить прийстойний і симпатичний вигляд", - відзначив Петро Грушко.

У музеї можна побачити старовинні знаряддя хліборобської праці: борону, рало, кукурудзяну саджалку, лемеші, сапи, плужки для косовиці, граблі, коси, вила, серпи тощо. А ще те, з допомогою чого випікали хліб: нецки, лопати, кошики, рогачі. А ще тут є жорна, мотовила, ткацький верстат, селянський одяг, різноманітний посуд.

Музей було відкрито у 1991 році. А ще через 20 літ Міністерство освіти і науки України присвоїло йому звання «Зразковий музей».

"До речі, команда Гуштинського шкільного музею «Історія хліба» у Києві на базі Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді МОН України виборола І місце на Всеукраїнському фестивалі «Скарбниця народної духовності: українська паляниця». Ось так, знай наши", - відзначив веломандрівник.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW