У Житомирі слідчі поліції оголосили підозру організатору схеми незаконного перетину держкордонуВстановлено щонайменше 14 фактів незаконного виїзду з України, у 6 випадках – військовозобов’язані громадяни не повернулись назад й донині.

Викриття провели поліцейські спільно зі співробітниками УСБУ в регіоні та за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Так, слідчі поліції під час досудового розслідування зібрали докази того, що 39-річний житомирянин через підставних осіб зареєстрував у липні та жовтні 2022 року два благодійних фонди у м. Житомирі та смт. Лугинах. У подальшому, використовуючи реквізити цих організацій, його помічниця направляла до відповідних органів державної влади листи-пропозиції та подання на конкретних осіб щодо їх включення у загальноукраїнську систему «Шлях» для безперешкодного перетину кордону.

Підозрюваний підшукував військовозобов’язаних чоловіків та пропонував їм свої послуги у незаконному виїзді за межі України. Описаним чином з липня по листопад 2022 року він забезпечив транзит 12 громадянам (двоє з них виїздили двічі). При цьому ввезення жодної гуманітарної чи благодійної допомоги наразі не встановлено.

Досудове розслідування поліцейські проводять за ч. 2 ст. 332 (Незаконне переправлення осіб через державний кордон України) Кримінального кодексу України. Тож 39-річному чоловікові загрожує ув’язнення на термін від 5 до 7 років.

Водночас він уже є обвинуваченим у кримінальному діянні, передбаченому ч. 3 ст 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу України. Судовий розгляд цього провадження триває.

Відділ комунікації поліції Житомирської областіAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW