У Раді МАГАТЄ закликали Росію повернути Україні повний контроль над Запорізькою АЕС37 країн закликали Росію вивести своїх військових і техніку, а також персонал “Росатому” із Запорізької атомної електростанції та повернути Україні повний контроль над нею. Про це йдеться в заяві Євросоюзу в Раді МАГАТЕ про ядерну безпеку.

У документі наголошується, що Росія своїм нападом на Україну й агресивною війною порушила “сім обов’язкових стовпів забезпечення ядерної та фізичної безпеки в умовах збройного конфлікту”. 

“Сталося багато аварійних ситуацій. Аварії на АЕС з усіма її радіологічними наслідками поки що вдалося уникнути, багато в чому завдяки стійкості та самовідданості українського оперативного персоналу. Ми наполегливо закликаємо Росію вивести свою військову техніку і весь персонал, зокрема персонал “Росатома”, із ЗАЕС і повернути її повний контроль її законному власнику — Україні”, — йдеться в заяві.

Такий заклик, окрім ЄС та України, підтримали також Північна Македонія, Чорногорія, Албанія, Молдова, Боснія і Герцеговина, Грузія, Ісландія, Ліхтенштейн і Норвегія.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW