Далі ці проби були відправлені на аналіз у лабораторію і надані експертам для розшифровки результатів і отримання рекомендацій мешканцям міста.
15 лютого 2023 року в онлайн-форматі відбулась презентація цього дослідження від експерта мережі Довкола та доцента кафедри Ecodiit: кафедра "Екологічна та цивільна безпека" УДУНТ Максима Сороки і еколога та експерта мережі "Довкола" Даніїла Блінова.
Загальні висновки та рекомендації від експертів щодо стану води у Слов'янську в умовах повномасштабної війни:
Питна водопровідна вода у досліджуваних районах має часткове перевищення вмісту за деякими органолептичними параметрами (підвищений вміст розчинених солей, наявність зважених часток та неприємного смаку та присмаку води). Проте є придатною для вживання та задоволення потреб населення. Покращення її стану можна досягти, проводячи звичайне очищення через фільтр-глечик для води.
Трохи інша ситуація з водою з колодязів і свердловин. Вода з цих джерел має посередню якість та не рекомендується для пиття і приготування їжі, лише для задоволення побутових потреб (миття підлоги, прання тощо). Експерти зазначили, що в такій воді високий вміст нітратів, і лише пропускання через фільтр-глечик чи кип'ятіння недостатнє для її очищення.
Експерти наголосили, що буріння свердловин в умовах війни у власних городах та біля багатоквартирних будинків є доволі загрозливим явищем.
По-перше, нерідко в такій ситуації можна пошкодити інші комунікації (електрика, інтернет), якщо це робити без дозволу та додаткових знань. Також через доволі низьку заглибленість цих свердловин (5-7 м), у воду потрапляють домішки нітратів, якими удобрювали рослини, чи рештки сміття, тому ця вода не відповідає санітарним нормам і загрожує здоров'ю при тривалому вживанні.
Детальніше зі звітом ви можете ознайомитись на сайті "Друкарні" за цим посиланням: https://www.drukarnia.net.ua/report