"Українці масово втрачають можливість виходити на пенсію у 60 років": названо переломний рік "неповернення"В Україні щороку вимоги до стажу збільшуються на 12 місяців. З 2023-го для виходу на пенсію у 60 років потрібно мати як мінімум 30 років стажу. До 2028 року норма складе вже 35 років.

Як інформує "Obozrevatel", при цьому критичним стане 2025-й: з цього моменту більшість українців не зможуть вийти на пенсію вчасно.

Як розповіла науковиця Лідія Ткаченка, у середньому українці у 60 років мають близько 32 років стажу. Тому виконати вимогу для виходу на пенсію вчасно 2023-го вони зможуть, а ось із 2025-го настане критичний момент.

Раніше в Пенсійному фонді вважали, що навіть за зміни вимог до стажу, близько 55% українців все одно зможе вийти на заслужений відпочинок у 60 років. Але ці оцінки були складені ще до пандемії та повномасштабної війни. Тільки з початком повномасштабної війни близько трьох мільйонів українців перестали платити ЄСВ, тож їм не зараховують стаж.

Якщо ситуацію не змінити та вимоги до стажу не переглянути, то українці за формального пенсійного віку у 60 років будуть змушені працювати до 63 або навіть 65 років. Усі, хто не виконає вимог щодо стажу, не зможуть вчасно отримати пенсію.

Ткаченко вважає, що необхідно зупинити зростання вимог до стажу на рівні 30 років та при цьому підвищити всім пенсійний вік до 65 років. На такий крок уже пішла більшість європейських країн.AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW