Підприємства можуть забронювати до 50% своїх працівників: В Україні запровадили новий порядок бронювання військовозобов’язанихВ Україні запровадили новий порядок бронювання військовозобов’язаних

Як повідомляє Міноборони, підприємства, які належать до критично важливих, виконують мобілізаційні завдання або виробляють товари, роботи та послуги для військових, можуть забронювати до 50% своїх військовозобов’язаних працівників на строк до шести місяців. 

Новий порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану затверджено Постановою Кабінету Міністрів №76 від 27 січня 2023 року, дозволить виконати два ключових для країни завдання - забезпечити обороноздатність країни, зберегти та посилити потенціал ЗСУ та гарантувати стабільну роботу економіки. 

У Міноборони підкреслюють, що  військовозобов’язані керівники підприємств, установ і організацій та їхні заступники, а також працівники підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджує Міненерго, підлягають бронюванню незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності. 

Також до підприємств, установ і організацій паливно-енергетичного комплексу, перелік яких затверджує Міненерго, не застосовуються обмеження щодо кількості військовозобов’язаних. 

Рішення покладає на керівників органів держвлади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій відповідальність за включення військовозобов’язаних працівників до списків, а також за відповідність облікових даних військовозобов’язаних, зазначених у списку, їх військово-обліковим документам. Невірно подані дані, відображені у відповідному рішенні Мінекономіки щодо бронювання можуть стати підставою для відмови у зарахуванні такого військовозобов’язаного на спеціальний військовий облік.

Зазначається, що відстрочки, які були надані військовозобов’язаним до набрання чинності ухваленою Постановою, є чинними протягом строку, на який вони надані. AliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW