Полтавська політехніка не підвищуватиме плату за навчання через інфляціюВідповідно до Закону України «Про вищу освіту», заклад вищої освіти має право змінювати плату за навчання у порядку, передбаченому договором, на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік. Адміністрація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» прийняла соціально відповідальне рішення підтримати студентів у складній економічній ситуації, спричиненій війною, і не підвищувати плату за навчання.

Адміністрація Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» не підвищуватиме плату за навчання для студентів, які навчаються за кошти фізичних та юридичних осіб, попри інфляцію.

«З метою забезпечення надання освітніх послуг в умовах значного зростання їх собівартості один раз на рік заклад вищої освіти, який надає освітні послуги студентам на контракті, має право вимушено змінити розмір плати за навчання, підвищивши її з урахуванням індексу інфляції. Це регулюється Законом України «Про вищу освіту», наказом Міністерства освіти і науки України  від 07.09.2020 № 1113 «Про затвердження Типового договору про надання платної освітньої послуги для підготовки фахівців»  та чинним законодавством.

Розмір та умови оплати за навчання, підготовку, перепідготовку, підвищення кваліфікації, за надання додаткових освітніх послуг встановлюються договором. Заклад вищої освіти має право змінювати плату за навчання у порядку, передбаченому договором, не частіше одного разу на рік і не більш як на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік.

За останній рік інфляція спричинила суттєве здорожчання в усіх сферах. Але наші фінансові показники дозволяють надати підтримку студентам. Ми не будемо нараховувати індексацію», – пояснила перший проректор – проректорка з науково-педагогічної роботи та економічного розвитку, кандидатка економічних наук Олена Філонич.

Також проректорка нагадала про фінансову дисципліну студентів-контрактників і своєчасну оплату освітніх послуг. Плата може вноситися за весь строк навчання, повністю одноразово або частинами – щомісяця, щосеместру, щороку.

«Ми всіляко підтримуємо молодь і з розумінням ставимось до скрути, у якій з об’єктивних причин опинилось багато родин. В країні війна і кожен робить свій внесок у перемогу. Великого заохочення варте бажання дітей навчатися в Україні – це теж внесок у перемогу, адже ворог прагне спустошити наші міста, знищити освіту, науку, культуру. Колектив університету багато робить для підтримки захисників, волонтерського руху, забезпечив освітній процес наживо. Зараз ми хочемо підтримати молодь, тим паче на контракті навчається дуже багато здібних студентів. Кошти від плати за навчання ми використовуємо на розвиток матеріально-технічної бази університету, наразі завдяки потужним партнерам та інвесторам від бізнесу, ми можемо зробити цей крок назустріч і не підвищувати плату за навчання, але ми зберігаємо високу якість освітніх послуг і найкращі умови для навчання. Національний університет «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» впевнено тримає освітній фронт і запрошує на навчання!», – прокоментував ректор, професор Володимир Онищенко.

За матеріалами медіацентру "Політехніки"

Читайте У Полтавській ОВА нове кадрове призначенняAliExpress WW

lamoda ru

Banggood WW